Bude legendou? Richarlison je ve výběru Brazílie oblíbený, chválí ho i ligoví protihráči

Bude legendou? Richarlison je ve výběru Brazílie oblíbený, chválí ho i ligoví protihráči

Mistrovství světa si v letošním vydání připravilo už na samotný začátek několik překvapení v podobě selhání jasných favoritů. Brazílie se ale mezi ně nezařadila a poradila si se Srbskem 2:0 díky Richarlisonovi. Útočník Tottenhamu vstřelil obě branky a i mezi svými spoluhráči sklízí obdiv.

Na nůžky, které po perfektním zpracování dokonal gólovým úspěchem, se jen tak nezapomene. Richarlison vykouzlil proti Srbům zářivý úsměv na rtech všem fanouškům fotbalu.

A jak se zdá, Richarlison má nakročeno velmi jistým krokem k tomu, aby se stal mezi Brazilci jedním z nejdůležitějších. Oblíbený je i mezi svými spoluhráči, kteří jsou jinak jeho ligovými protihráči.

,,Je to úžasný hráč a pro nás opravdu velmi důležitý," zmínil se brankář Liverpoolu Alisson pro Dailymail.co.uk.

„Do útoku a bránění dává na hřišti tolik pro tým. Jsem opravdu šťastný a hrdý na to, že dal dva góly a jeden z nich byl tak fantastický. Bylo to doslova úžasné," dodal spoluhráč v brazilské reprezentaci Alisson.

K Richarlisonovi se vyjádřil i další ligový protivník a zároveň reprezentační kamarád Antony: „Je to skvělý kluk a naprosto si zaslouží obdiv. To je celý on, dáte mu šanci a on skóruje." 

„Měli byste ho vidět na tréninku. Střílí odkudkoliv, ze všech možných úhlů. Je to neuvěřitelný hráč,“ dodal zaměstnanec Manchesteru United.

Richarlison v létě přestoupil po čtyřech letech z Evertonu do Tottenhamu. Čtyři ligové zápasy ale musel vynechat kvůli zranění a na ligovém hřišti se tak ukázal jen desetkrát, přičemž nedal ani gól.