Legendární Pirlo předvídá, kdo vyhraje mistrovství světa

Legendární Pirlo předvídá, kdo vyhraje mistrovství světa

Andrea Pirlo byl součástí zlaté éry Itálie, která se v roce v 2006 radovala z úspěchu na mistrovství světa v Německu. Finálové klání s Francií došlo až k penaltám, v nichž se Pirlo chopil exekuce hned té první. Proměnil ji a svůj tým tak nasměroval za vítězstvím.

Dnes je doba nicméně jiná. Podobně jako před čtyřmi lety, ani letos se Itálie na MS neprobojovala, a tak na úspěch z roku 2006 nemůže navázat.

Komu ovšem věří Andrea Pirlo, když nemůže svým? Největší naděje dává brazilským Kanárkům, překvapit by však prý mohla obě mužstva z Pyrenejského poloostrova. 

„Co se celkového vítězství týče, pak nejvíce věřím Brazílii, ta podle mě má největší šance,“ odpověděl bývalý magický záložník pro server Flashscore.

„Když si sečtu všechny body, Brazílie mi přijde jako nejvíce všestranný tým. Kvalita na každé pozici. Také mají zkušenosti, které jsou potřebné, když vstupujete do velkých zápasů. Podle mě se jim sešla dobrá generace.“

A co ostatní kandidáti? „Španělsko hraje dobře, pouze mi přijdou ještě mladí a ty zkušenosti by jim mohly chybět. Portugalsko má dobrý a silný tým, ale třeba takové Německo je pro mě velkou neznámou.“

A pak je tu ještě jeden černý kůň. „Francie měla vždy kvalitu útočit vysoko, ale letos má opravdu hodně zranění. Je otázkou, jak se s nimi dokáží vypořádat. Pokud to zvládnou, mohou být černým koněm šampionátu,“ vyjádřil se Pirlo.