Van Buren po skalpu Sigmy: Asi můj nejlepší půlrok v životě, teď mám zřejmě nejlepší formu v kariéře

Van Buren po skalpu Sigmy: Asi můj nejlepší půlrok v životě, teď mám zřejmě nejlepší formu v kariéře
OBSAHUJE OHLASY

Poslední soutěžní utkání roku mají za sebou taktéž Liberec s Olomoucí a osmifinále domácího poháru MOL Cup vyzněl lépe pro tým sídlící pod Ještědem, který zvítězil hladce 4:1 i díky hattricku nizozemského útočníka Micka van Burena. Ten již podobnou gólovou smršť zaznamenal v prvním domácím zápase letošní sezóny a Liberec v něm nalezl velkou střeleckou oporu. Bude s ním moci počítat ale i na jaře?

Nepostradatelnou součástí družiny kouče Luboše Kozla je i ve FORTUNA:LIZE, kde v patnácti ligových zápasech zaznamenal devět branek a dvě asistence. Jeho produktivita nemůže zůstat bez povšimnutí i u jeho majitele pražské Slavie, která jej na sever Čech vyslala na hostování. V případě nizozemského legionáře se dá pak hovořit o nejlepší sezóně v kariéře.

„Asi jo, sice když jsem byl v Dánsku, tak jsem dal 10 gólů za půlrok, ale teď jsem starší a mám více zkušeností. Myslím, že mám teď životní formu a jsem moc rád, že můžu být tady v Liberci,“ nechal se slyšet třicetiletý střelec, kterému v Liberci vyhovuje, jak s ním trenér Kozel pracuje. „Tady hraju hrotového útočníka, v Budějovicích jsem hrál spíše z křídla, taky se mi tam dařilo, ale neměl jsem čísla jako teď. Myslím, že v tom je ten největší rozdíl,“ pokračovala hlavní palebná síla Slovanu v této sezóně.

V Liberci je na hostování do konce sezóny, ale v médiích se objevovaly také informace, že by si jej Slavia mohla pro jarní část stáhnout. Nabízí se ale i možnost, že by na severu Čech setrval, neboť mu v Edenu po sezóně končí smlouva.

„Ze Slavie nemám žádnou zprávu, takže myslím, že budu zůstávat tady. Začínáme myslím 2. ledna, musíme se připravit, to je to, co teď vím. Já jsem moc rád, že jsem tady, říkal jsem to už mockrát. Myslím si, že zůstat tady bude pro mě nejlepší, dávám góly, parta je super a vše tu funguje,“ prohlásil Van Buren v rozhovoru pro klubové stránky, ale zároveň naznačil, že o své budoucnosti ještě rozhodnutý není. „Zatím vůbec netuším, jak to bude, je těžké říkat to teď. V Česku jsem 7 let, mám sen zahrát si i v jiných zemích, ale teď opravdu nevím,“ dodal nizozemský útočník.