Ancelotti obdivuje schopnosti slovenského záložníka. Za jakou sumu by mohl balit pod Vesuvem kufry?

Ancelotti obdivuje schopnosti slovenského záložníka. Za jakou sumu by mohl balit pod Vesuvem kufry?

Úřadující šampion La Ligy si brousí zoubky na osmadvacetiletého slovenského záložníka Stanislava Lobotku. Podle francouzského portálu Foot Mercato je Real Madrid v kontaktu s Neapolí a diskutuje o možnosti přesunu na San Bernabéu. Skloňovaná částka za jeho uvolnění je 70 milionů eur.

Lobotka od svého příchodu pod Vesuv z Celty Vigo před téměř třemi lety posunul svou kariéru na novou úroveň. Zatímco v galicijském klubu vykazoval nekonzistentní výkony, v Serii A se etabloval do role jednoho z nejlepších záložníků italské nejvyšší soutěže.

V této sezóně sehrává klíčovou roli Neapole v boji o ligový titul, což neuniklo pozornosti nejen Realu Madrid. Doposud nastoupil v každém soutěžním zápase za Partenopei a zaznamenal jednu trefu a jednu asistenci.

Zájem o Lobotku v Realu Madrid přichází přímo od kouče Carla Ancelottiho, který se několikrát kladně vyjádřil na jeho adresu. Slovenský reprezentant je díky své všestrannosti zajímavým kandidátem do středu pole.

Bude zajímavé sledovat, zda je Bílý balet ochoten složit na účet Neapole požadovaných 70 milionů eur. Pokud by otálel, mohli by se ke slovu dostat i konkurenti, neboť Lobotku sledují také Chelsea a Manchester City.