Jednání jsou na mrtvém bodě. Liverpool se s Keitou nejspíše rozloučí, ale hráč má zajímavá zadní vrátka

Jednání jsou na mrtvém bodě. Liverpool se s Keitou nejspíše rozloučí, ale hráč má zajímavá zadní vrátka

Jednání mezi Liverpoolem a guinejským záložníkem Nabym Keïtou jsou na mrtvém bodě. Anglický klub si uměl spolupráci s někdejší tváří RB Lipsko představit i nadále, ale jen za určitého snížení platu, na které hráč nepřistoupil. Podle informací Football Insider se obě strany v létě rozejdou a sedmadvacetiletý středopolař by se mohl vrátit do Bundesligy.

Liverpool získal Keïtu v roce 2018 za 52,7 milionu liber, ale talentovaného záložníka na Anfield Road zbrzdila častá zranění. Německý stratég Jürgen Klopp nad ním však hůl lámat nechtěl a i nadále jej plánoval využívat, ačkoliv vinou četné absence se příliš možností nenaskytlo.

Guinejský legionář bude zřejmě nabídnut již v lednu k prodeji, aby na jeho odchodu Reds alespoň něco utržili. Jednání o prodloužení spolupráce ztroskotala při otázce mzdy, kdy klub požadoval snížení aktuálního platu, zatímco hráč tento krok nebyl ochoten akceptovat.

Keïta je v posledních měsících spojován s návratem do Bundesligy, kde o něj projevuje zájem Borussia Dortmund. Vestfálský klub v něm vidí možnou náhradu za anglického reprezentanta Jude Bellinghama, na kterého má spadeno právě i Liverpool.

Jeho cenovka však bude poměrně vysoká, proto se očekává, že mnohem pravděpodobnějšími adepty na jeho zisk budou Manchester City, Chelsea nebo Real Madrid.