MS je nejvíc, říká Ujfaluši v Hattricku. Kde vidí jediné pozitivum turnaje v Kataru?

MS je nejvíc, říká Ujfaluši v Hattricku. Kde vidí jediné pozitivum turnaje v Kataru?

Mistrovství světa v Kataru je v plném proudu, na televizních obrazovkách vidíme denně čtyři zápasy. A s nimi i řadu expertů, kteří přenosy obohacují svými názory. Jedním z nich je i Tomáš Ujfaluši, bývalý reprezentant a účastník světového šampionátu v roce 2006 v Německu. Před zahájením šampionátu poskytl exkluzivní rozhovor pro magazín Hattrick, jehož obsah je výhradně zaměřen na toto mistrovství světa. 

Co mimo jiné bývalý hráč Fiorentiny, Hamburgu SV a Atlética Madrid čtenářům Hattricku vzkazuje?

- Světový šampionát je nejvíc. I když moje vzpomínky nejsou pozitivní. To se všeobecně ví, že jsem byl vyloučen v klíčovém zápase s Ghanou a udělal jsem chybu při jejich gólu. Prohráli jsme a naše naděje na postup se výrazně zmenšily. Ale na druhé straně můžu říct, že jsem se zúčastnil mistrovství světa.

- Chybí mi tam Itálie. To nečekal nikdo, že by mohli a navíc doma vypadnout se Severní Makedonií. Tifosi to dali najevo už bezprostředně po vyřazení a spousta mých italských kamarádů mi říkala, že se na to snad ani nebudou dívat, když tam Itálie není.

- Je to každopádně divný, že je MS v Kataru. Jediný pozitivum, které vidím, je to, že se hraje uprostřed sezony, hráči nejsou tak opotřebovaní jako v červnu, kdy mají za sebou šedesát zápasů a docházejí jim síly. Teď by měli dojet v plné síle a zbroji.

- Jsem zvědav na VAR. Pokud si zodpovědnost na sebe vezmou ti lidi, kteří tam sedí a dívají se na to ve čtyřech, tak to hlavně musí urychlit a ne čekat tři čtyři minuty, až se něco rozsekne. Ve finále pak stejně hlavní sudí běží k monitoru a musí rozhodnout sám. Takže pokud se tyto procesy urychlí, tak pomohou spravedlnosti v zápasech a můžeme se dočkat z fotbalové stránky skvělého šampionátu.

- Všechny odpovědi na otázky Tomáši Ujfalušimu si můžete přečíst v magazínu Hatrrick, který je skvělým průvodcem právě probíhajícího světového šampionátu.