Nejlepší pro mě bude zůstat v Liberci i na jaře, tvrdí Van Buren. Stále má však sen zahrát si také v jiných zemích...

Nejlepší pro mě bude zůstat v Liberci i na jaře, tvrdí Van Buren. Stále má však sen zahrát si také v jiných zemích...

Dvanáct soutěžních branek za prvních pár měsíců pod Ještědem. Takové číslo ještě Mick van Buren v polovině sezony nikdy neměl a ve FORTUNA:LIZE má třicetiletý liberecký forvard nakročeno k tomu, aby překonal svůj rekordní ročník 2012/2013, kdy v barvách druholigového nizozemského Excelsioru nasázel třináct tref.

Jde o nejlepší půlrok jeho profesionální kariéry? "Asi jo, sice když jsem byl v Dánsku, tak jsem dal 10 gólů za půlrok, ale teď jsem starší a mám více zkušeností. Myslím, že mám teď životní formu a jsem moc rád, že můžu být tady v Liberci. Tady hraju hrotového útočníka, v Budějovicích jsem hrál spíše z křídla, taky se mi tam dařilo, ale neměl jsem čísla jako teď. Myslím, že v tom je ten největší rozdíl," uvedl na stránkách fcslovanliberec.cz bývalý ofenzivní hráč Esbjergu či Den Haagu.

V severních Čechách je spoluhráč Michaela Rabušice, Imada Rondiče i Matyáše Kozáka zapůjčen ze Slavie. Bude to platit až do konce rozjeté sezony 2022/2023. "Já ze Slavie nemám žádnou zprávu, takže myslím, že budu zůstávat tady. Začínáme myslím 2. ledna, musíme se připravit, to je to, co teď vím. Jsem moc rád, že jsem tady. Myslím si, že zůstat tady bude pro mě nejlepší, dávám góly, parta je super a vše tu funguje," neskrýval spokojenost kmenový fotbalista vršovického "S".

Kontrakt ve Fortuna aréně vyprší současnému produktivnímu svěřenci Luboše Kozla již příští léto. Dokázal by si představit, že by na stadionu U Nisy pokračoval i v dalším soutěžním období? "Zatím vůbec netuším, jak to bude, je těžké říkat to teď. V Česku jsem 7 let, mám sen zahrát si i v jiných zemích, ale teď opravdu nevím," uzavřel.

Pech by se měl loučit s boleslavskou Lokotrans arénou. Dokáže Sparta zvrátit jeho námluvy se Slavií?

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.