Byli jsme jako lehký dieselový motor, delší dobu jsme se zahřívali, ale na konci to šlapalo dobře, míní Masopust

Byli jsme jako lehký dieselový motor, delší dobu jsme se zahřívali, ale na konci to šlapalo dobře, míní Masopust

Sešívaní, kteří se rozloučili s podzimní částí šňůrou devíti utkání bez porážky, aktuálně stále trénují a přípravné jednotky si zpestřují například hokejem či paintballem. 

Jak hodnotí první polovinu ročníku ostřílený Lukáš Masopust, který zasáhl do 11 ligových zápasů, dvou pohárových klání a osmi duelů v Evropské konferenční lize?

"Byli jsme v nadsázce takový lehký dieselový motor, delší dobu jsme se zahřívali. Ke konci to ale šlapalo dobře. Ze začátku sezony jsme nabrali lehkou ztrátu, kterou se nám naštěstí podařilo docela dotáhnout. Doufám, že v tomto duchu budeme pokračovat i na jaře," uvedl v interview pro web.slavia.cz devětadvacetiletý univerzál.

Úřadující vicemistři ztrácí na plzeňského lídra po šestnácti kolech pouhé dva body, což se zdá být hratelné. Nemrzí rozjetý tým z Edenu, že podzim skončil tak brzy?

"Je to dvojsečné, měli jsme našlápnuto, ale zápasů bylo strašně moc. Cítili jsme únavu, přibývaly různé bolístky, měli jsme hodně zraněných hráčů. Teď si můžeme odpočinout, abychom byli na jaro v plné síle. Sice je fajn hrát zápasy dvakrát do týdne, ale je to i hrozně náročné. Zápasy šly rychle po sobě, nebyl čas se utápět v jednom nepodařeném výsledku. Na druhou stranu únava se kumulovala, přicházela další zranění," připomnělo bývalé křídlo Jablonce či Jihlavy.

A co čeká slavné vršovické "S" po druhém prosinci? "Máme volno, přijdou individuální plány, sejdeme se až začátkem ledna. Za mě je super, že bude delší volno, bude možnost pořádně zregenerovat. Čas na určité resty bude také, vím, že mám problém s přitahovačem, takže na tom budu alespoň moc zapracovat. Ve volnu si stihnu odpočinout, být s rodinou, všechno nám hraje do karet," vyčíslil ofenzivně laděný hráč sedminásobného českého šampiona z Fortuna arény, který se vrátí do soutěžních bojů v závěru ledna v domácím vystoupení proti Jablonci.

Zaujmou Kováče? Čtyři zahraniční hráči, kteří právě teď usilují o smlouvu v Pardubicích