Manchester City upíná svůj sokolí zrak na rýsující se hvězdu Salcburku

Manchester City upíná svůj sokolí zrak na rýsující se hvězdu Salcburku

Manchester City se snaží mít bezkonkurenční kádr jak pro současnost, tak i pro budoucnost. Důkazem nám jsou klubem sledované přestupové cíle, přičemž jedním z nich je i Noah Okafor ze Salcburku.

S dvaadvacetiletým forwardem Noahem Okaforem se můžeme vídat na právě probíhajícím mistrovství světa, kde hájí barvy Švýcarska. Fanoušci jej sice teprve poznávají, ale dle mnohých expertů jde o perspektivního hráče pro budoucnost.

Skvělý cit pro výběr místa, zdravá bojovnost, ale i technické nadání. To jsou hlavní rysy, kterými se Noah může pochlubit. A jsou také důvodem, proč na něho upínají zrak skauti z největších klubů světa.

Sportovní novinář Pete O’Rourke informuje o tom, že po švýcarském reprezentantovi začal pokukovat úřadující anglický mistr Manchester City. Ačkoliv v jejich kádru už září výtečný Erling Haaland, jemuž asistuje Julián Álvarez, talentovaných hráčů údajně není nikdy dost.

„Z mého velmi dobrého zdroje mohu potvrdit, že je Manchester City aktuálně vedoucím zájemcem na Okaforovy služby. Manažer Pep Guardiola si tohoto hráče skutečně oblíbil a rád by mu dal šanci předvést se na velkém poli,“ řekl O’Rourke v rozhovoru pro portál GiveMeSport.

„Osobně předpokládám, že těch zájemců nakonec bude více. Okafor je moderním typem útočníka, který má velký potenciál něco dokázat. Protože má Manchester City v týmu Haalanda, možná agent hráči doporučí, aby zvážil takovou destinaci, na které mu bude zaručeno pravidelné herní vytížení,“ přidal O’Rourke.