Holeňák může ve Varnsdorfu přijít o defenzivní oporu. Je možné, že se vrátím do Teplic, přiznává Radosta

Holeňák může ve Varnsdorfu přijít o defenzivní oporu. Je možné, že se vrátím do Teplic, přiznává Radosta

Jednadvacetiletý univerzál Teplic Matěj Radosta na podzimním hostování ve Varnsdorfu pookřál a to zejména poté, co ho Miroslav Holeňák přesunul ze záložní řady na levý kraj obrany.

Za herní vzor dal kouč mladíkovi plzeňskou legendu Davida Limberského, jenž hraje jakožto pravák na levém bekovi a bývalý mládežnický reprezentant mu důvěru oplatil nadprůměrnými výkony.

"Díky tomu jsem získal větší sebevědomí. Dostal jsem se tu do formy. Jsem rád, že jsme se pro hostování rozhodli, Varnsdorf mi neuvěřitelně pomohl. Mám to tady moc rád," vyprávěl na stránkách idnes.cz odchovanec žlutomodrých sklářů.

Ročník ve F:NL, který nemá Varnsdorf díky čtvrtému místu rozjetý vůbec špatně, už by ale dokončit nemusel. Jiří Jarošík mu totiž poskytne další šanci na teplických Stínadlech a to již od zimní přípravy, kde podle všeho rozšíří defenzivní linii, jejíž součástí jsou Hyčka, Shejbal, Vondrášek, Dramé či Hybš.

"Snažil jsem se ve Varnsdorfu ukázat, že na ligu mám, doufám, že to bylo vidět. A snad je výhoda i to, že umím hrát na víc postech. Je možné, že se vrátím, ale není to úplně na mně. Nic jiného neřeším. Uvidíme, jestli můj vzrůst výkonu bude stačit,“ dodal mladík se čtyřicítkou prvoligových vystoupení.

Pakliže by setrval na současném místě, soutěžní boje by se ho opět týkaly až příští rok v březnu. Jednačtyřicátý start mezi elitou si však možná připíše už v závěru ledna proti Bohemians Praha 1905.

Dortmund nasázel v Singapuru i v Malajsii celkem 11 gólů, AS Řím nedokázal porazit dva japonské týmy

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.