Kessié v Barceloně leští lavičku. Vrátí se na San Siro?

Kessié v Barceloně leští lavičku. Vrátí se na San Siro?

Franck Kessié si letním přestupem do Barcelony splnil sen. Od angažmá na Nou Campu ale zcela jistě očekával více než jen sedm ligových vystoupení, z většiny navíc z pozice náhradníka. 

22. května se jedním gólem podílel na výhře Rossoneri na půdě Sassuola, díky které se AC po jedenácti letech konečně dočkalo Scudetta. Pět let byl záložník z Pobřeží slonoviny klíčovým hráčem italského velkoklubu, jako volný hráč ale po sezóně změnil působiště.

Na čtyřleté smlouvě se dohodl s Barcelonou, jenže ve Španělsku to zatím podle jeho představ nejde. Na podzim nastoupil jen do třinácti soutěžních duelů, v základní sestavě se objevil jen pětkrát.

Dohromady odehrál pouhých 485 minut a ani jeho střelecká bilance tak logicky nepatří mezi nejlepší. Trefit se dokázal jen jednou, když otevíral skóre v utkání Ligy mistrů proti plzeňské Viktorii.

Není divu, že tento stav mu není zrovna dvakrát po chuti. Podle nedávných informací italského listu La Gazzetta dello Sport by se chtěl vrátit zpět k Rossoneri, v Anglii o jeho služby mají mít zájem Leeds a Fulham. Nově se ale začalo hovořit o jeho návratu na San Siro - zájem má ale konkurenční Inter Milán, což nyní potvrdil web football-espana.net.

Dlouholetým obdivovatelem hráče z Pobřeží slonoviny je ředitel klubu Piero Ausilio, který chtěl Kessiého podepsat už před pěti lety. Tehdy se ale s Atalantou dříve domluvil AC Milán. Nyní by mohlo být jednání jednodušší, na opačné straně jsou ovšem hned dva problémy, které nejprve musí Inter vyřešit.

Tím prvním jsou finanční potíže skupiny Suning, která Inter Milán vlastní. Vedení klubu tak musí pracovat se sníženým rozpočtem a Kessiého by chtělo zatím jen na půlroční hostování. Druhým problémem je hráčův plat, Kessié pobírá v Barceloně 6,5 milionu eur a ani tuto sumu si Nerazzurri nemohou dovolit.