Hotovo. Kolo Touré přebírá Wigan a čeká ho náročná práce

Hotovo. Kolo Touré přebírá Wigan a čeká ho náročná práce

Na první skutečně manažerskou práci se chystá bývalý obránce Pobřeží slonoviny Kolo Touré. Ve druhé nejvyšší anglické soutěži se pokusí zachránit v krizi se zmítající Wigan. 

Kolo Touré v pondělí k večeru oficiálně uzavřel smlouvu s Wiganem a poprvé si tak vyzkouší manažerskou pozici. Nečeká jej ale nic jednoduchého, Wigan se totiž po jednadvaceti kolech Championship nachází na sestupové dvaadvacáté pozici.

Touré se přesouvá do Wiganu z Leicesteru, kde od února roku 2019 působil jako trenér prvního týmu a pod Brendanem Rodgersem sbíral zkušenosti. Ty mohl nabrat i u největších současných a bývalých manažerů, kterými jsou Arséne Wenger, Roberto Mancini či Jürgen Klopp.

Právě v Arsenalu, Manchesteru City nebo Liverpoolu jednačtyřicetiletý Touré působil jako hráč. Nyní jej čeká první náročná výzva trenérské kariéry, ve Wiganu podepsal smlouvu na tři a půl roku.

„Jsme potěšeni, že se Kolo stal novým manažerem Wiganu. Je to zcela jistě muž, který nás posune vpřed. V posledních týdnech se nám nabídlo množství uchazečů, náborový proces tak byl velmi důkladný," uvedl pro SkySports generální ředitel týmu Malachy Brannigan. Wigan byl bez manažera od 10. listopadu, kdy na lavičce skončil Leam Richardson.

„Pracovat začne Kolo s týmem okamžitě, protože do restartu sezóny zbývá už jen pár týdnů. Na spolupráci s Kolem se těšíme a jsem si jistý, že tímto jmenováním začíná vzrušující éra klubu," dodal Brannigan. Kromě Tourého se k Wiganu připojili také Kevin Betsy a Ashvir Johal.

Všichni nyní cestují do Turecka, kde se připojí k tréninkovému kempu. V sobotu 10. prosince poté čeká Tourého premiéra na hřišti Millwallu.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.