Deschamps: Vím, že jsem nepostavil všechny hráče v nejlepší formě, ale nemůžeme splnit všechny naše cíle

OBSAHUJE OHLASY

Trenér francouzského výběru Didier Deschamps si navzdory překvapivé porážce 0:1 s Tuniskem na mistrovství světa stál za rozhodnutím nasadit do závěrečného třetího utkání skupiny D výrazně obměněnou sestavu. Obhájci zlata už měli jistý postup a podle kouče "Les Bleus" bylo důležité, aby si klíčoví hráči odpočinuli před vyřazovací fází katarského turnaje.

Deschamps udělal v základní sestavě devět změn od předchozího vítězství 2:1 nad Dánskem. Na lavičce náhradníků začali ofenzivní hráči Ousmane Dembélé, Antoine Griezmann či Kylian Mbappé. Do hry vůbec nezasáhli například další útočník Olivier Giroud nebo brankář a kapitán Hugo Lloris.

"V našem týmu je 24 hráčů. První dva zápasy vyhrálo 24 hráčů, třetí utkání prohrálo také 24 hráčů. Pomůže nám to v dalším zápase, někteří hráči si dobili baterie," řekl Deschamps na tiskové konferenci.

Podle něj je odpočinek klíčový i proto, že rozhodčí na letošním šampionátu většinou nastavují více minut v obou poločasech. "Zápasy teď trvají 100 minut. Jsou to moje rozhodnutí a stojím si za nimi. Bez ohledu na výsledek bychom stejně hráli za čtyři dny," prohlásil Deschamps, jehož svěřenci jako vítězové skupiny v nedělním osmifinále narazí na Polsko.

Historicky první triumf Tuniska nad Francií zařídil po necelé hodině hry Vahbí Chazrí. V osmé minutě nastavení srovnal střídající Griezmann a rozhodčí Matthew Conger následně duel ukončil. Do akce se ale vložil videorozhodčí a hlavní sudí po zhlédnutí opakovaných záběrů gól favorita odvolal kvůli ofsajdu. "Je to vůbec podle pravidel možné, když už zapískal konec? Jenom se ptám...," podotkl čtyřiapadesátiletý trenér.

Ve hře francouzského "B-týmu" viděl určité nedostatky. "Byli jsme příliš ustrašení, nedostatečně agresivní a dělali jsme technické chyby. Ale ti, kteří nastoupili, si vyzkoušeli tu nejvyšší úroveň," uvedl Deschamps. "Vím, že jsem nepostavil všechny hráče v nejlepší formě, ale nemůžeme splnit všechny naše cíle. Tím hlavním byl postup do osmifinále," dodal kapitán mistrů světa z roku 1998.

Nákupní seznam Realu zahrnuje 7 známých ikon včetně slovenského pracanta nebo útočného esa Spurs