Neuer ukončení reprezentační kariéry vyloučil. A co Müller? Musiala a Kimmich si jeho loučení nepřejí

Neuer ukončení reprezentační kariéry vyloučil. A co Müller? Musiala a Kimmich si jeho loučení nepřejí

Za "naprostou katastrofu" a "pocit bezmoci" označil útočník Thomas Müller vyřazení Německa na mistrovství světa v Kataru. Přestože ve čtvrtečním závěrečném utkání skupiny E zdolalo Kostariku 4:2, kvůli porážce Španělska s Japonskem 1:2 se podruhé za sebou rozloučilo se světovým šampionátem v nejkratším možném čase. Müller naznačil, že v reprezentaci možná skončí.

Čtyřnásobní světoví šampioni poprvé v historii nepostoupili ze skupiny MS dvakrát po sobě. Na loňském Euru k tomu vypadli v osmifinále. "Je to naprostá katastrofa. Je to pro nás neuvěřitelně hořké, protože náš výsledek by býval stačil (pokud by Španělsko neprohrálo). Cítíme bezmoc," řekl Müller v televizním rozhovoru.

Třiatřicetiletý hráč Bayernu Mnichov si za národní tým připsal 121 startů a 44 gólů. Letos startoval už na čtvrtém MS, přičemž v roce 2014 s mužstvem vybojoval zlato. "Pokud jsem odehrál poslední utkání za Německo, bylo to ohromné potěšení. Děkuju mnohokrát. Do každého zápasu jsem dal srdce. Někdy to byly slzy radosti, někdy bolest ve tváři. Dělal jsem to ale s láskou," uvedl Müller.

V dalších rozhovorech svá slova zmírnil. "Nechal jsem za sebe mluvit emoce a popsal jsem, co se uvnitř mě odehrávalo. Pokud jde o mou budoucnost, dám si potřebný čas na rozmyšlenou," prohlásil dvojnásobný vítěz Ligy mistrů.

Vše probere se svou ženou a trenérem Hansim Flickem. "Pak se vyjádřím konkrétně," konstatoval Müller, jenž nereprezentoval už v letech 2019 a 2020 kvůli tomu, že ho tehdejší kouč Joachim Löw přestal povolávat.

Jeho spoluhráči z reprezentace i Bayernu Mnichov doufají, že neskončí. "Bylo by to smutné pro všechny z nás, pro celé Německo," poznamenal Jamal Musiala. "Stále hraje na nejvyšší úrovni," uvedl Joshua Kimmich.

O konci v národním týmu nechtěl nic slyšet brankář a kapitán Manuel Neuer. "Dokud mě budou povolávat a budu na to mít, můžu ukončení reprezentační kariéry vyloučit," uvedla šestatřicetiletá opora Bayernu.

Velký fotbalový národ? Bývávalo, už jen trpaslík. Zimní noční můra, ostuda...tisk v Německu je hodně přísný