Víme, že když se dostaneme do vyřazovací fáze, můžeme být velmi nebezpečným soupeřem, ubezpečuje Modrič

Víme, že když se dostaneme do vyřazovací fáze, můžeme být velmi nebezpečným soupeřem, ubezpečuje Modrič
OBSAHUJE OHLASY

Kapitán Chorvatů Luka Modrič byl po bezbrankové remíze s Marokem na úvod mistrovství světa lehce zklamaný, ale věří, že obhájci stříbrných medailí v dalších utkáních předvedou lepší výkony. Podle záložníka Realu Madrid je primárním cílem "Vatreni" na turnaji v Kataru postup ze skupiny.

Chorvaté v opatrném a vyrovnaném duelu v Chúru nepotvrdili roli favorita a zaváhali po pěti výhrách za sebou. "Bylo to náš první zápas v Kataru. Teď to pro nás určitě bude snadnější a budeme hrát lépe," řekl Modrič novinářům.

S defenzivou byl spokojený, ale v chorvatském útoku vidí prostor na zlepšení. "Byl to těžký zápas, hlavně v úvodních 15 minutách. Ale myslím, že ve druhém poločase jsme byli mnohem lepším týmem. Měli jsme pevnou obranu, ale vepředu nám něco chybělo. Kdybychom byli v útoku ostřejší, mohli jsme soupeře více otevřít," mínil sedmatřicetiletý záložník.

Podle něj se mužstvo trenéra Zlatka Daliče zatím soustředí hlavně na to, aby zvládlo skupinu F, kde jsou ještě Belgie a Kanada. "Nepřijeli jsme to sem jenom odehrát. Na základě našich zkušeností z Ruska máme ambice udělat tady stejný, možná i lepší výsledek. Ale už před turnajem jsme řekli, že si nejprve nastavíme první cíl, a tím je postup ze skupiny," prohlásil Modrič.

"Víme, že když se dostaneme do vyřazovací fáze, můžeme být velmi nebezpečným soupeřem. Takže abyste mě nechápali špatně, máme na tomto mistrovství světa i další, větší cíle," doplnil držitel Zlatého míče za rok 2018.

Kouč Dalič si myslí, že současná chorvatská reprezentace by se neměla porovnávat se stříbrným výběrem, který také vedl. "Je to úplně jiné mužstvo, od minulého šampionátu uplynuly čtyři roky a máme prakticky nový národní tým. Nemůžeme srovnávat dvě generace hráčů," upozornil šestapadesátiletý kouč.

"Výsledek proti Maroku neberu jako zklamaní, protože ukázal, že nás čeká těžký turnaj. Měli jsme více útočit, ale báli jsme se, aby nás Maročané nenachytali z protiútoků. Takže nám chybělo trošku více odvahy," dodal Dalič.

Plnou parou vpřed! velí šéf lavičky Nizozemska. Bronz je minimum, ale chce více