Alves: Tohle byl varovný prst. Dostali jsme lekci, že musíme zůstat koncentrovaní celé utkání

Alves: Tohle byl varovný prst. Dostali jsme lekci, že musíme zůstat koncentrovaní celé utkání

Kamerun svou pouť na světovém šampionátu v Kataru končí, ale ve svém závěrečném zápase se postaral o pořádné překvapení, když porazil 1:0 Brazílii. Skupina G zná své postupující a „Kanárci“, navzdory první ztrátě, proklouzli do osmifinále z první pozice.

Utkání v Lusailu bylo rozhodnuto až ve druhé minutě nastaveného času, kdy se ke slovu dostal kamerunský kapitán Vincent Aboubakar. Vzápětí byl však za nesportovní chování vyloučen. „Při jedné akci jsme ztratili koncentraci a dovolili soupeři skórovat. Je to frustrující, protože jsme v zápase dominovali a měli mnoho šancí, chyběl nám pouze gól," nechal se slyšet brazilský stoper Éder Militao.

Kouč Brazilců Tite s vědomím jistého postupu výrazně pozměnil základní sestavu, v níž stále chyběl zraněný útočník Neymar. Tým vedl devětatřicetiletý bek Daniel Alves jako nejstarší brazilský kapitán v historii mistrovství světa.

"Kanárci" krátkou početní výhodu v závěru nevyužili, zřejmě při největší šanci na vyrovnání Bruno Guimaraes zblízka netrefil branku. Kameruncům premiérová výhra nad Brazílií k postupu nestačila, protože v konečné tabulce ztratili dva body na Švýcary.

„Je to varovný signál. Není snadných soupeřů. Dostali jsme lekci, že celé utkání musíme zůstat koncentrovaní. Jedna chyba a je konec. Možný krásný den nám proklouzl mezi prsty," prohlásil Daniel Alves.