Klokani přejeli Žižkov a drží naději na celkový triumf, Liberec slaví vysokou výhru s Táborskem

Bohemians 1905 vyhrálo i závěrečný třetí zápas v Tipsport lize a udrželo šanci na celkové prvenství v přípravném turnaji. "Klokani" zakončili účinkování ve skupině B vítězstvím 3:1 v pražském souboji proti lídrovi třetí ligy Žižkovu. Liberec ve stejné skupině přestřílel druholigové Táborsko 6:2, naopak Olomouc v "déčku" nasadila náhradníky a se Skalicí utrpěla debakl 0:5.

Bohemians vyhráli skupinu s devíti body a se skóre 10:5. V celkovém pořadí turnaje se "Klokani" dostali na průběžné první místo před Brno, které ve skupině E rovněž ovládlo všechny tři zápasy a má stejný rozdíl ve skóre, ale méně vstřelených branek než Pražané. "Klokany" už může o celkový triumf připravit jen Mladá Boleslav. Středočeský tým má před závěrečným duelem s Varnsdorfem šest bodů a skóre 6:2.

Liberec po úvodní porážce 3:4 s Bohemians tentokrát přestřílel Táborsko. Dvě branky zaznamenal nejlepší střelec Slovanu v podzimní části sezony Nizozemec Mick van Buren, který odehrál druhý poločas.

"Můžeme být spokojeni s výsledkem i s podstatnou částí hry. Od páté minuty jsme byli jednoznačně lepší, vedli jsme 4:0 a měli další šance. Místo toho jsme posledních pět minut první půle absolutně podcenili a nedůsledností v defenzivě se soupeř dostal do stavu 4:2. Ale v druhém poločasu jsme přidali další dvě branky. Jsem rád, že dnes měli ve hře větší význam i mladí hráči," citoval klubový web trenéra Slovanu Luboše Kozla.

Olomouc proti Skalici nasadila hráče, kteří nepatří do tradiční ligové sestavy. Mužstvo nevedl trenér A-mužstva Václav Jílek, ale kouč druholigové rezervy Augustin Chromý. Hanáci na předposlední celek slovenské ligy vůbec nestačili.

Tipsport liga se přesunula z obvyklého lednového termínu. Tradiční zimní přípravný turnaj vyplňuje devíti z šestnácti účastníků domácí ligy část dlouhé pauzy poté, co podzimní sezona kvůli mistrovství světa v Kataru skončila před polovinou listopadu. Celkový vítěz Tipsport ligy vzejde z jedné společné tabulky. Celkem 20 účastníků je rozděleno do pěti čtyřčlenných skupin, 26. ročník vyvrcholí 10. prosince.

Přípravný turnaj Tipsport liga:

Skupina B (Praha-Xaverov):

Bohemians Praha 1905 - Viktoria Žižkov 3:1 (1:1)

Branky: 4. Mužík, 46. Dostál, 76. Drchal - 29. Hönig.

Sestava Bohemians:

I. poločas: Kouba - Kadlec, Krch, Hůlka - Köstl, Jindřišek, Morávek (24. Novák), Nový - Beran, Vrána - Mužík.

II. poločas: Kouba - Kadlec, Křapka, Vilotič - Dostál, Farkaš, Jánoš, Vala - Zeman, Novák - Drchal. Trenér: Veselý.

Slovan Liberec - Táborsko 6:2 (4:2)

Branky: 56. a 65. Van Buren, 12. Rondič, 14. Višinský, 24. Winkler, 35. Kozák - 41. a 44. Šašinka.

Sestava Liberce:

I. poločas: Stejskal - Winkler, Prebsl, Mikula, Fukala - Polyák, Lexa, Višinský - Rondič, Kozák, Juzvak.

II. poločas: Pešl - Fukala (62. Horňáček), Plechatý, Purzitidis, Preisler - Polyák, Mara, Frýdek - Rondič, Kozák (62. Lupoměský), Van Buren. Trenér: Kozel.