Musíme být na něj pořád nalepení, nabízí recept na eliminaci Ronalda Švýcar Akanji

Musíme být na něj pořád nalepení, nabízí recept na eliminaci Ronalda Švýcar Akanji

Švýcaři budou v úterním osmifinále čelit Portugalcům a z kádru černého koně turnaje se podle všeho nejvíc připravují na Cristiana Ronalda. Ten přitom zatím v Kataru rozhodně nezáří.  

Švýcarský obránce Manuel Akanji označil portugalskou hvězdu Cristiana Ronalda za "stroj na góly" a jako “game plan” jak jej ubránit nabídl nutnost neustále zůstat v jeho blízkosti a vytvářet na něj permanentní tlak, aby nedostal jakýkoliv prostor.  Hráč Manchesteru City při setkání s novináři uvedl, že Ronalda stále řadí mezi nejlepší hráče současného fotbalu. "I když je už starší, je to neuvěřitelný stroj na góly. V pokutovém území mu nesmíte dát žádný prostor. Když se dostane k míči, většinou se jedná o nebezpečnou situaci. Musíte u něj být hodně blízko," plánovala opora švýcarské obrany.

Selecao se v úterý utká se Švýcary v osmifinále. Oba týmy v základních skupinách nasbírali šest bodů za dvě výhry, zatímco Portugalcům to stačilo na první místo před Jižní Koreou, Švýcaři postoupili jako druzí za Brazílií. Podle odhadů sázkových kanceláří jsou vyslanci země Helvétského kříže v tomto střetnutí papírově slabší a v rámci předzápasových mítinků tak spíš než realizaci ofenzivních choutek řeší, jak v úterý zastaví Ronalda a spol.

Otázka nicméně zní, jestli by se Akanji, Schar nebo Xhaka neměli více zaobírat myšlenkami na eliminaci Fernandese nebo Leaa. Ronaldo totiž sice skutečně zůstává hrozbou uvnitř pokutového území, v Kataru se ale zatím s formou nepotkal a prožívá těžké období. V úvodním zápase sice proti Ghaně dal gól z penalty, krom toho ale zaujal především snahou připsat si branku proti Uruguayi a při prohře s Korejci byl dokonce vybrán do nejhorší jedenáctky kola (a posléze celé skupinové fáze), když mimo jiné zavinil první gól Koreje. Ubrání Ronalda v této formě Švýcaři?