V defenzivní části potřebuje být Dynamo jistější, ví Zápotočný. Atraktivní fotbal ale prý hrát umí...

V defenzivní části potřebuje být Dynamo jistější, ví Zápotočný. Atraktivní fotbal ale prý hrát umí...

Tomáš Zápotočný s Markem Niklem debutovali před pár dny na trenérské lavičce Dynama České Budějovice remízou s Riedem (3:3), jemuž patří po podzimní části rakouské bundesligy přesposlední pozice.

V základu se pod jejich taktovkou objevili Šípiš, Králik, Broukal, Krch, Škoda, Čavoš, Čolić, Potočný, Sluka, Hora a Mršić, s tím, že si postupem času zahráli také Luksch, Havel, Čermák, Matoušek, Vlasák, Zajíc, Hellebrand, Penner, Čmelík a Škovajsa.

Do střelecké listiny se zapsali Sluka, Zajíc a Matoušek. Jak je uspokojil výkon s výsledkem? "Jsem spokojený s výkonem i s výsledkem. I když výsledek tak moc důležitý není. Jsme rádi, že jsme zápas odehráli, že jsme viděli kluky v akci. Ukázalo nám to spoustu věcí, v zápase už se objevilo několik věcí z tréninku. Protočili jsme všechny zdravé a ti nám ukázali kvalitu, kterou jsme viděli už na tréninku. Budeme řešit a ladit detaily," ozřejmil na webu dynamocb.cz Nikl.

To, jak hráči reagují na věci z tréninku v zápasech, je pro nové šéfy lavičky dost důležité. "Chceme hrát atraktivní fotbal a ukázali jsme, že kluci atraktivní fotbal hrát umí. Dali jsme tři góly. Tři jsme ale také dostali, což mě trochu mrzí. Na tom je třeba zapracovat, protože po polovině sezony máme hodně obdržených gólů. Potřebujeme být v defenzivní části jistější. Zápas si rozebereme a budeme z něj čerpat," přidal Zápotočný.

To vše ale až po pauze, protože aktuálně mají hráči ze Střeleckého ostrova dovolenou. "Kluci pak mají deset tréninkových jednotek, aby si udělali hrubou část, něco si naběhali a přišli připravení po kondiční stránce. 2. ledna začneme s fotbalem, se kterým se chceme prezentovat v prvním jarním kole. Jsem moc rád, že jsme tady během tří týdnů mohli být a mohli kluky poznat. Je to pro nás velká výhoda," připomněl dvaačtyřicetiletý odborník.

O první ligu v seznamu nezavadíte. Na jakých soupeřích si bude v úvodu roku 2023 testovat sílu lídr F:NL?