Hotovo, vyřešeno! Ronaldo už ví, jakou soutěž bude za pár týdnů hrát. A dočká se nejlepšího platu kariéry

Hotovo, vyřešeno! Ronaldo už ví, jakou soutěž bude za pár týdnů hrát. A dočká se nejlepšího platu kariéry

Už je to uděláno, už je to hotovo. Světový rekordman v počtu nastřílených branek na mezinárodní úrovni Cristiano Ronaldo se stane od 1. 1. 2023 hráčem saúdskoarabského Al-Nassru, který mu v rámci jeho prvního angažmá mimo Starý kontinent nabídl pohádkový plat.

Jak zaznělo na portálu španělské Marcy, CR7 souhlasil s nabízenými podmínkami svého vábitele a novému zaměstnavateli se údajně upíše hned po probíhajícím světovém šampionátu na dvě sezony s ročním výdělkem necelých 200 milionů eur včetně bonusů. Během dvou let mu tak připluje na konto téměř 400 milionů eur.

Samotná gáže za příslušnost ke klubu by mu měla vynést 100 milionů eur ročně a o zbytek se pak postarají marketingové aktivity. Dosavadní rekordní příjmy Neymara s Lionelem Messim z Parku princů tak padnou...

A-Nassr se v saúdské Pro League nalézá na druhé příčce s tříbodovou ztrátou na vedoucí Al Shabab a s nákladným útočným hráčem, který má za sebou jedno povedené a jedno ne až tak povedené dobrodružství v Manchesteru United, bude nepochybně chtít utočit na primát.

Jen málo klubů na světě si může dovolit Ronaldovu mzdu a tak se poprvé v kariéře sportovně podívá mimo Evropu. To vše i přesto, že byl portugalský gólostroj v posledních dnech spojován jak s Chelsea, tak s Bayernem Mnichov. Žádná jednání se však nerozjela tak přímo a konkrétně jako v případě šest zápasů neporaženého trojnásobného šampiona Saúdské Arábie.

Toho mimochodem od letošního léta trénuje francouzský odborník Rudi Garcia, který má za sebou štace v Lyonu, Marseille, Lille i AS Řím. V kádru mimochodem pracuje i s ostříleným kolumbijským brankářem Davidem Ospinou, jehož si budete pamatovat zejména z jeho působení v Arsenalu, případně v Neapoli.

Ještě v roce 2022 čekají Al Nassr čtyři duely s Al Raedem, Al Adalahem, Al Hilalem a Al Khaleejem. Sedmatřicetiletého veterána by se však měl týkat až úvodní střet roku 2023 proti Al Tai, k němuž dojde pátý lednový den.

Barca neuspěla. Přiblížit se Lewandowskému dostanou Iago Aspas, Vinícius, Joselu i další hladoví střelci...