Ronaldo dostal brutální odpověď, říká expert Holoubek. Španělům podle něj chybí střelec

Ronaldo dostal brutální odpověď, říká expert Holoubek. Španělům podle něj chybí střelec

V roce 2018 na mistrovství světa v Rusku vypadli na penalty v osmifinále. O čtyři roky později v Kataru zopakovalo Španělsko stejný scénář. Jen soupeř se změnil – senzaci v úterý večer dokonalo Maroko, které šampiony z roku 2010 posadilo na letadlo domů. "Španělé doplatili na zahazování šancí. Byli lepší, všechny statistiky totiž hrály pro ně," říká David Holoubek, trenér české reprezentace do 18 let.

Španělsko

O jeho vyřazení

"Velké překvapení. Nikdo nepředpokládal, že by to Maroko dotáhlo až do penalt a ještě v nich zvítězilo. Přitom když se člověk podívá na statistiky, tak ve všech parametrech je mají Španělé nadstandardní, ale nedali branku. To je poslalo domů."

O absenci gólového útočníka

"Přijde mi, že Španělsko způsobem, jakým vychovává malé fotbalisty, tedy formou malých her a krátkých přihrávek, neumí vychovat klasickou devítku. Klasického útočníka-zabijáka typu Davida Villy či Fernanda Torrese. Vychovávají jinou typologii hráčů, prezentují se svým fotbalem a teď jim to dává lehce za vyučenou. Je otázka, jak a zda vůbec na to zareagují."

O absenci Sergia Ramose

"Je to o rozhodnutí trenéra. Nejspíš cítil, že by Ramos na turnaji tolik nehrál a ohlížel se i na kabinu. Není to vždy jen o výkonech na hřišti. Je to složité téma, když takoví lídři nehrají a sedí na lavičce. Každý hráč na to reaguje jinak."

O možném konci trenéra Enriqueho

"Osobně ho mám rád. Přijde mi sympatické, jak se veřejně prezentuje. Mluví o svém týmu. Nerad bych, aby teď skončil. S Marokem dojeli na zahozené šance, což je spojené s absencí hrotového útočníka. Je to na hlubší analýzu a věřím, že Enrique bude dál pokračovat."

Portugalsko

O vynechání Ronalda v sestavě

"Ronaldo dostal od týmu brutální odpověď: 6:1! Pro portugalského trenéra to musí být extrémně složité řešit. Ronaldo na mě totiž působí jako sebestředný hráč, který funguje jako lídr jen když se mu daří a hraje v základní sestavě. Jakmile se to neděje, jeví se mi jako toxický hráč pro kabinu a prostředí kolem týmu. Aspoň takto to vnímám z jeho angažmá v Manchesteru United."

O mladých hráčích Portugalska

"Když vám dá 21letý útočník na MS hattrick, tak je to senzace. A vy ještě nastřílíte šest branek. Do toho přišel do hry Rafael Leao a za pár minut se prosadil. Bylo znát, že je nachystaný. Obecně mi přijde, že mají velmi zajímavou generaci, která může v budoucnu dosáhnout úspěchu. Myslím si, že rozhodně nejsou v pozici, kdy by se museli nutně spoléhat na Ronalda."

O zápasu Nizozemsko – Argentina

"Věřím Argentině, protože je podle mého názoru jedním z největších favoritů na celkové vítězství. Takto hladového Messiho jsem dlouho neviděl. On je schopný sám dotáhnout tým až do finále. Zní to v kolektivním sportu od trenéra hrozně, ale já z něj mám takový dojem. Nizozemci podle mě nemají až takové náboje, aby to zvládli."

O zápasu Anglie – Francie

"To je zápas, na který se neskutečně těším. Historicky to mezi těmito státy vře. A jinak to nebude ani na hřišti. Francie je v ofenzivě dál, musíme uznat, že je lepší. Anglie se velmi špatně čte. Přijde mi možná trochu kompaktnější, vepředu má Harryho Kanea, který umí udělat zápas. Ale kdybych si měl tipnout, tak jdu do Francie."

O tom, zda Angličané ubrání Mbappého

"Bude to jiskřit. Půjdou do něho zostra a hned mu dají najevo, že to bude tvrdé. Dost anglické. Otázka je, jak k tomu přistoupí rozhodčí, zda dovolí hrát důrazně, ale férově, což Angličané velmi dobře umí. Věřím, že to bude zkouška i pro samotného Mbappého, protože to bude ohromně nepříjemné. A on se bude muset prosadit."

Ještě o „Čapounovi“ a ženách při MS. Zbaběle kličkující šéf Pravidlové komise rozhodčích FAČR je „expertem“ k ničemu