Učil se od Škrtela, hraje se Štetinou a aktuálně po něm touží v Edenu. Jaká naděje Spartaku zaujala Slavii?

Učil se od Škrtela, hraje se Štetinou a aktuálně po něm touží v Edenu. Jaká naděje Spartaku zaujala Slavii?

Ve Vršovicích usazený a Jindřichem Trpišovským vedený druhý tým FORTUNA:LIGY by se mohl v nejbližším přestupovém okně posílit u našich východních sousedů.

V hledáčku sešívaného "S" totiž uvízl podle informací eFotbal.cz teprve devatenáctiletý obránce Spartaku Trnava Sebastian Kóša, který oslaví kulaté narozeniny až příští rok v září.

Rodák z Nových Zámků je stabilním členem slovenské jednadvacítky a součástí trnavského prostředí je již dva a půl roku. Do Trnavy dorazil z mládežnických struktur Nitry.

Momentálně hraje vytáhlý zadák po boku exsparťana Lukáše Štetiny, s tím, že například v minulém ročníku 2021/2022 se na stejné adrese učil od Martina Škrtela.

V nynější sezoně nasbíral v rámci slovenské ligy 14 startů s bilancí jednoho přesného zásahu a jakožto perspektivní hráč už je tak v plném vytížení. V průběhu podzimu totiž dvakrát zasáhl do evropských pohárů a stejného počtu startů dosáhl i ve Slovenském poháru.

K Trnavě ho pojí pracovní dohoda do léta 2025, nicméně tržní cena pohybující se okolo deseti milionů korun by pro českého vicemistra nemusela představovat výraznější překážku.

A možná by ani nemuselo jít o okamžitou posilu pro jarní boj o ligový primát. Áčko by se ho totiž hned týkat nemuselo a ve hře může být postupná aklimatice ve F:NL ve slávistickém béčku pod vedením Marka Jarolíma.

Z Uherského Hradiště až do letenského útoku? Sparta prý uvažuje o tomto mládežnickém reprezentantovi...