Bassey s Dedičem pravděpodobně v Doosan aréně dohráli. Zakotví v Plzni nigerijský mladík z Karviné?

Bassey s Dedičem pravděpodobně v Doosan aréně dohráli. Zakotví v Plzni nigerijský mladík z Karviné?

Plzeňský útok by měl v následujících týdnech přijít hned o dva forvardy, kteří v Doosan aréně hostují a realizační tým v čele s Michalem Bílkem už je ve druhé polovině rozehrané sezony nebude potřebovat.

Jedním z nich je Fortune Bassey (12 ligových vystoupení, jedna trefa), kterého čeká návrat do Ferencvárose Budapešť a druhým pak o pět let starší René Dedič, který by měl putovat zpět do druholigového Třince.

Protože však nemůže hrát lídr FORTUNA:LIGY pouze s ofenzivním tandemem Jan Kliment - Tomáš Chorý, ve Štruncových sadech jsou očekávány i nováčci.

Jak zaznělo na portálu infotbal.cz, Viktorii zaujal například stále teprve devatenáctiletý nigerijský univerzál Rafiu Durosinmi, který patří již rok a půl Karviné.

A v týmu MFK toho od října 2021 nestihl rozhodně málo. V české lize dosud nasázel během 922 poskytnutých minut tři branky a v nynější sezoně F:NL je na stejném počtu přesných zásahů, s tím, že další tři góly zaznamenal v MOL Cupu.

Na západě země si nepochybně vyhodnotili, že má jejich cíl velký potenciál a že s ním půjde dál pracovat. V poslední době se učil od veterána Michala Papadopulose a možná nadešel čas udělat krok výše.

Obhájce českého titulu k tomu bude potřebovat "jen" pár milionů korun. Mladíka čeká 1. ledna 2023 oslava kulatých dvacátých narozenin. Myslíte, že už je v modročerveném trikotu?

Z Uherského Hradiště až do letenského útoku? Sparta prý uvažuje o tomto mládežnickém reprezentantovi

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.