Jako princezna Koloběžka I. Ten Hag se ohledně lednové náhrady za Ronalda vyjádřil i nevyjádřil

Jako princezna Koloběžka I. Ten Hag se ohledně lednové náhrady za Ronalda vyjádřil i nevyjádřil

Už od začátku sezóny bylo patrné, že United nejsou na místě hrotového útočníka ideálně vybaveni. Anthony Martial důvěru nového kouče ten Haga neměl, Marcusi Rashfordovi to jde lépe z křídla, o vztahu ten Hag - Cristiano Ronaldo byly už před rozhovorem superhvězdy s Piersem Morganem popsány stohy papíru.  

Ano, budeme v lednu hledat a pokusíme se podepsat útočníka. Ano, uděláme to, jen když najdeme toho správného hráče. A ano, konkrétní jména vám jako obvykle neřeknu. Tak nějak se během rozhovoru s novináři na zimním soustředění ve Španělsku o tématu ekvivalentu Haalanda nebo Kanea v dresu Manchesteru United rozpovídal Erik ten Hag. "Děláme vše, co je v našich silách, takže zkoumám každou příležitost, která se naskytne. Děláme vše, co je v našich silách, pokud se taková příležitost naskytne," prohlásil holandský kouč Red Devils diplomaticky.

Možné spojování United s konkrétními jmény nicméně důrazně odmítl. "Nemohu se vyjadřovat ke konkrétním hráčům, to nikdy neudělám. Už jsem vám to říkal dříve, i v létě, kdy se mluvilo o spoustě hráčů. Každý hráč je pod smlouvou a já to respektuji, ale ujišťujeme se, že pracujeme v pozadí, abychom získali ty správné hráče," citoval odborníka, který prošel mládežnickou organizací Bayernu Mnichov nebo vedl rekonstrukci Ajaxu Amsterdam, web Tribal Football.

United jsou přitom dlouhodobě spojováni především s nizozemským útočníkem Codym Gakpem z PSV Eindhoven, který má za sebou individuálně velmi úspěšný šampionát, na kterém zaznamenal tři góly a dotáhl tým do čtvrtfinále. Otázka nicméně zůstává, zda-li je Gakpo přes své nesporné kvality řešením na absolutní hrot, když v PSV též nenastupuje jako solitérní, nejvýše postavený útočník. Tuto roli by podle všeho mohl splňovat další hráč, se kterým je sportovní management United často spojován. A to nigerijský útočník Neapole Victor Osimhen, eventuálně Lautaro Martinez z Interu, jehož jméno se též objevuje.