TOP 10 hlášek z MS 2022 v Kataru aneb Zápasy jsou zrušené, protože hrozí, že se nad stadiony objeví duha

Těsně před Silvestrem je nejlepší čas vrátit se k vrcholné fotbalové události roku, kterou bylo listopadové a prosincové MS 2022 v Kataru. Vybrali jsme TOP 10 výroků a hlášek z tohoto šampionátu, které nás nejvíc zaujaly či pobavily. Mnohem více jich pak najdete v aktuálním čísle magazínu HATTRICK – KRONIKA MS 2022, které je právě na trhu.

1.

„Zápasy jsou zrušené, protože hrozí, že se nad stadiony objeví duha.“

IRONICKÉ VZKAZY FANOUŠKŮ na Twitteru po té, co představitelé FIFA zakázali kapitánům evropských týmů nosit duhové pásky na podporu v Kataru diskriminovaných LBGT+ osob a co byly waleským příznivcům před utkáním s USA (1:1) zabavovány duhově zbarvené kloboučky.

2.

„Všichni rozhodčí jsou banda zlodějů, tihle zk*rvysyni. Ano, nahrajte mě. Zk*rvysyni!"

JOSÉ GIMÉNEZ, obránce Uruguaye, který po zápase s Ghanou (2:0) udeřil loktem zezadu do zátylku jednoho z úředníků FIFA. V tomto utkání totiž německý rozhodčí Daniel Siebert upřel ve druhé půli Jihoameričanům dvě penalty, přestože k té první ho vyzval i VAR, a v podstatě tak vyřadil Uruguay z MS.

3.

FIFA se v průběhu posledních několika dní vyprofilovala šíleným způsobem. Posouvá se mimo rámec morálního kompasu.“

LUDĚK MÁDL, respektovaný fotbalový publicista a komentátor, v rozhovoru pro server CzechCrunch.

4.

„Na ženu velmi kvalitní hodnocení, musím vás pochválit.“

PAVEL ČAPEK,  moderátor ČT sport, ohodnotil v rámci televizního kvízu znalosti sportovní fanynky, která se dovolala po zápase Kamerun - Švýcarsko do studia na Kavčích horách, a spustil tak na sociálních sítích lavinu diskusních příspěvků ohledně (nek)korektnosti při soudech na základě pohlaví.

5.

„Hráči se už Lionela Messiho nebojí.“

GARY NEVILLE, anglický internacionál, během poločasové přestávky mezi Argentinou a Mexikem. Argentinský  útočník se však po pauze trefil a přispěl k argentinské výhře 2:0. Navíc se pak stal mistrem světa a nejlepším hráčem šampionátu.

6.

„Můj kolega Gary Neville má za sebou špatný turnaj stejně jako Infantino!"

JAMIE CARRAGHER, další anglický internacionál, v reakci na výrok svého kolegy Garyho Nevillea.

7.

„Možná se až dnes ukázalo, že geniální tah trenéra Santose (posadit Ronalda na lavičku)  v utkání Portugalsko-Švýcarsko nebyl až tak geniální...“

PAVEL VANDAS, bývalý ligový fotbalista, nyní manažer, po čtvrtfinálovém utkání Maroko-Portugalsko (1:0), v němž Cristiano Ronaldo opět nenastoupil v základní sestavě.

8.

„Ty nějak kur.. spěcháš, abys mě vyndal.“

CRISTIANO RONALDO, portugalský kapitán, po té, co jej v utkání s Jižní Koreou (1:2) trenér Fernando Santos vystřídal už v 65. minutě.

9.

„Je to ostuda, že jsme si nejlepšího fotbalistu světa nemohli užít celých devadesát minut.“

GEORGINA RODRÍGUEZOVÁ. modelka a Ronaldova družka, se po osmifinále se Švýcarskem přidala ke kritice portugalského trenéra Santose.

10.

„Kam čumíš, ty idiote? Táhni pryč, tímhle směrem.“

LIONEL MESSI po vítězném čtvrtfinále s Nizozemskem v průběhu televizního rozhovoru směrem k útočníkovi soupeře Woutu Weghorstovi, který Argentince během utkání provokoval.

Expert Ščasný: Kvalitou a způsobem hry bychom na mistrovství asi nepatřili. Byť bych si moc přál opak

Messiho gól na 3:2 proti Francii neměl platit. Stejně jako Hurstova třetí branka ve finále MS 1966 Anglie-NSR