Tradiční derby internacionálů i veteránů se blíží. Jak v tuto chvíli vypadají sestavy obou slavných "S"?

Tradiční derby internacionálů i veteránů se blíží. Jak v tuto chvíli vypadají sestavy obou slavných "S"?

Již šestatřicátý ročník Silvestrovského derby proběhne na umělé trávě v Edenu v sobotu 31. prosince od 10:00. Pakliže se do Vršovic nedostanete, nevěšte hlavu, neboť ho přímým přenosem vysílá kanál ČT Sport.

Jak zaznělo na stránkách silvestrovskederby.cz, nejprve je v plánu devatenácté derby veteránů obou slavných značek, kterého se mohou účastnit hráči ve věku 45 let a starší. Hraje se 2 x 20 minut.

Domácí Slavia si může přičíst už sedmou výhru, Sparta má tři a hned devětkrát zápas skončil remízou. Naposledy v minulém roce, kdy se klubové ikony odebraly do kabin po výsledku 5:5.

O hodinu později propukne už 36. derby internacionálů, kterého se mohou účastnit hráči od pětatřiceti let výše. Utkání, které odřídí rozhodčí Karel Hrubeš, Josef Zvonič a Kryštof Mencl, se hraje oproti veteránům o deset minut déle.

Sešívaní budou poslední sobotu roku 2022 usilovat o již svou dvaadvacátou výhru. Naposledy však odešli poraženi po výsledku 4:11, což byla jejich historicky nejvyšší porážka. Postarali se o to autor pěti tref David Lafata, Lukáš Zelenka, Petr Voříšek, Luděk Ztracený a Marek Matějovský, jenž dosáhl na hattrick.

Internacionálové:

Soupiska Slavie: Jiří Bílek, Lukáš Došek, Peter Grajciar, Tomáš Hrdlička, Martin Hyský, Tomáš Jablonský, David Kalivoda, Mario Lička, Karel Piták, Michal Švec, Ivo Táborský, Ladislav Volešák, Václav Winter.

Soupiska Sparty: Tomáš Čížek, Jan Flachbart, Tomáš Hübschman, Jiří Jeslínek, Tomáš Jun, Štěpán Kučera, Ondřej Kušnír, David Lafata, Marek Matějovský, Miroslav Slepička, Michal Špit, Petr Voříšek, Lukáš Zelenka.

Veteráni:

Soupiska Slavie: Tomáš Hunal, Roman Janoušek, Jiří Jeslínek, Jaromír Jindráček, Tomáš Klinka, Luboš Kozel, Pavel Kuka, Martin Müllera, Pavel Řehák, Martin Slavík, Ivo Svoboda, Ivo Ulich, František Veselý.

Soupiska Sparty: Jaromír Blažek, Miloslav Denk, Martin Frýdek, Lukáš Hartig, Michal Horňák, Jiří Jarošík, Marek Kincl, Jan Koller, Vratislav Lokvenc, Jiří Novotný, Horst Siegl, Luděk Stracený, Petr Vrabec.

BAROŠ SI S JAROLÍMEM NESEDL: VEČER JSEM CHROUSTAL MRKVE JAKO ZAJÍC A ŘÍKAL JSEM SI, JESTLI TO MÁM VE TŘIATŘICETI ZAPOTŘEBÍ

PADESÁTNÍK BLAŽEK: SNAD UŽ JSEM SI SPRÁVNĚ POSKLÁDAL PRIORITY A PŘICHÁZÍ NEJLEPŠÍ VĚK. AŽ SI ŘÍKÁM: ZAČNI SI UŽÍVAT