Druhá zimní letenská posila přichází z Ligue 1. Jak představil albánského reprezentanta Rosický?

Druhá zimní letenská posila přichází z Ligue 1. Jak představil albánského reprezentanta Rosický?

Hráče pražské Sparty posílil albánský reprezentační záložník Qazim Laci. Šestadvacetiletý hráč přišel z francouzského Ajaccia a na Letné podepsal víceletou smlouvu. 

"Příchodem Qazima získáváme středního záložníka, který svou odlišnou typologií výborně doplní naši stávající středovou řadu a trenérovi dá širokou škálu možností v ose mužstva," řekl sportovní ředitel Tomáš Rosický.

"Je zvyklý na fyzicky náročné zápasy ze dvou nejvyšších francouzských soutěží. Je technicky vybavený, dokáže měnit tempo hry, zrychlovat ji a i z hloubky pole se dostat do soupeřova vápna. Dobře dostupuje a má vítěznou mentalitu," uvedl Rosický.

Laci je druhou zimní posilou Sparty po jiném záložníkovi, finském reprezentantovi Kaanu Kairinenovi, jenž přestoupil z norského Lilleströmu. Narodil se v Albánii, ale brzy se s rodiči přestěhoval do Řecka, kde fotbalově vyrůstal v Olympiakosu Pireus.

V jeho A týmu si zahrál pouze v jednom pohárovém utkání. Hostoval v APOEL Nikósie a řeckém Levadiakosu. Od sezony 2017/18 působil v Ajacciu, kterému na jaře pomohl postoupit do nejvyšší soutěže. V ní si zahrál v devíti zápasech. V druhé francouzské lize předtím absolvoval 137 zápasů, ve kterých dal 10 gólů.

První zimní posila Sparty pod drobnohledem? Bojuje s rychlostí, vyloženě nevybočuje a dle dat připomíná Pavelku