Je až smutné, jak Ronaldo ten konec neunesl, všímá si Koller. Co přeje českému fotbalu?

Je až smutné, jak Ronaldo ten konec neunesl, všímá si Koller. Co přeje českému fotbalu?

Jan Koller byl jedním z největších fanoušků Cristiana Ronalda. Když ale viděl, jak se proslulá portugalská hvězda v závěru své kariéry chová, nestačil se tomu divit a sám se za ni styděl.

Bývalý reprezentant doufal, že světoznámá persona typu Ronalda ještě nějaký ten pátek vydrží na evropské scéně a půjde mladým fotbalistům příkladem. Místo toho ale zakotvila v Saúdské Arábii, kde bude pobírat až nekřesťanské peníze. K tomuto přestupu navíc došlo po sérii velmi kontroverzních událostí, jež započaly už v Manchesteru.

„Pro tohle nemám ani špetku pochopení. Ronaldo ten svůj konec neunáší. Kdyby se nechoval jako v Manchesteru, mohl kariéru důstojně dohrát někde v Evropě. Nebo se vrátit do Sportingu Lisabon. Je smutné, že takový fotbalista bude končit někde v Saúdské Arábii,“ svěřil se Koller serveru idnes.cz, kde nezakrýval své pocity.

„Je mi z toho smutno. Opravdu jsem mu celou kariéru fandil. Když se mě ptali, jestli Messi, nebo Ronaldo, byl to pro mě vždy Ronaldo. Ale jak teď nezvládá svůj konec kariéry, to se mi nelíbí,“ podotkl Koller na adresu nejvíce sledované osoby na sociálních sítích.

V každém případě kapitola ohledně budoucnosti proslulé značky CR7 byla společně s rokem 2022 uzavřena. Podstatné je, aby se i nadále vyvíjel český fotbal. „Rok 2022 byl spíše průměrný. Doufám, že ten příští bude lepší. Důležité je postoupit na mistrovství Evropy, od toho se vše odvíjí,“ vyhodnotil Koller.

A co českému fotbalu přeje do nového roku? „Dost úspěchů, áčku to zmíněné Euro. A také aby se rodilo hodně mladých talentů, které nám pak budou dělat dobré jméno například v zahraničí,“ dodal Koller.