Slavia se vrací na travnatý povrch. Koho vítá Trpišovský zpátky v sestavě a kdo naopak chybí?

Slavia se vrací na travnatý povrch. Koho vítá Trpišovský zpátky v sestavě a kdo naopak chybí?

Do přípravy se zapojili také fotbalisté Slavie, kteří do jarní části sezony vyrukují i s uzdraveným Janem Bořilem. Reprezentační obránce nehrál kvůli problémům s kolenem více než rok, do plné zátěže se vrací i další dlouhodobě zraněný Ivan Schranz a na prvním tréninku v novém roce byla i zimní posila Petr Hronek z Bohemians. Pražané si poprvé zatrénovali společně po vánoční pauze.

"Máme za sebou úvodní zahajovací trénink. Od úterý nás čeká kondiční příprava, která bude spojená i s herní složkou. Není to úplně start přípravy. Ten proběhl už asi před osmnácti dny, kdy kluci najeli na individuální tréninkové plány, které jsme si průběžně kontrolovali a testy si je zase projdeme. Od úterý nás čekají dvoufázové tréninky," uvedl pro klubový web trenér Jindřich Trpišovský.

Bořil nehraje od října 2021 od derby na Spartě. Dnes absolvoval s týmem první kompletní trénink. "Bude otázka ohledně kumulace zátěže, co bude moct absolvovat," řekl Trpišovský. Schranz má stále omezení při hře hlavou. Ze zdravotních důvodů zatím chybí dvojice Tomáš Holeš, David Hovorka. Holeš je po operaci šlachy.

"Doufáme, že se to bude rychle hojit a během února by se mohl připojit k týmu. V individuálním režimu je i David Hovorka. Pokud to všechno dopadne, tak by se během února mohl připojit k týmovému tréninku a v březnu už absolvovat nějaké zápasy. Zbytek týmu je v pořádku," dodal Trpišovský.

Příští úterý slávisté odcestují na herní soustředění do Portugalska. Ligu zahájí v neděli 29. ledna proti Jablonci, v tabulce ztrácejí Trpišovského svěřenci z druhého místa na vedoucí Plzeň dva body.