Priske: Cílem pro jaro je získat více bodů než Plzeň a Slavia. Na konci pak uvidíme, na co to bude stačit

Priske: Cílem pro jaro je získat více bodů než Plzeň a Slavia. Na konci pak uvidíme, na co to bude stačit

Sparta boj o titul nevzdává. Dánský trenér Brian Priske si myslí, že nic není nemožné. Podle něj chtějí Pražané v jarní části první ligy získat více bodů než jejich největší konkurenti Plzeň a Slavia, na ně Letenští po podzimu ztrácejí sedm, respektive pět bodů.

„Ve Spartě jsou vždycky nejvyšší cíle. Před námi jsou dva týmy. Musíme vyhrát hodně zápasů v jarní části. Cílem v následujících měsících je získat více bodů než Plzeň a Slavia. Na konci pak uvidíme, jestli to bude stačit k naplnění našeho cíle, jímž je titul," řekl pětačtyřicetiletý Priske na tiskové konferenci.

Mužstvo je podle něj hladové a ambiciózní. „Nic není nemožné. Zkomplikovali jsme si to, ale budeme bojovat. Díky současné podobě kádru a tím, jak jsme se zlepšili za posledních pět měsíců, jsem hodně optimistický. Vyžaduje to ale spoustu tvrdé práce," uvedl někdejší kouč Midtjyllandu a Antverp.

Sparta vyhrála pouze devět z podzimních 16 kol, navíc zkraje sezony vypadla ve 2. předkole Evropské konferenční ligy s Vikingem Stavanger. Od říjnového debaklu 0:4 v derby na Slavii zvítězila ve zbývajících čtyřech soutěžních duelech podzimní části. Letenští mimo jiné poprvé od srpna 2011 vyhráli na hřišti obhájce titulu z Plzně (1:0) a po triumfu 3:2 v Ostravě postoupili do čtvrtfinále domácího poháru.

„Hráli jsme dobře, nastříleli hodně gólů, vytvořili si spoustu šancí a udrželi hodně nul. Je to znamení, že se tým zlepšoval. Bude přirozené pokračovat v započaté práci," konstatoval Priske.

Přiznal, že očekávané výsledky se dostavily později, než původně předpokládal. „Mohl za to Kuchtův pětizápasový disciplinární trest, zranění klíčových hráčů. V závěru podzimu jsme začali předvádět výkony, které jsem od začátku očekával. Není důležité, v jakém rozestavení hrajeme, ale to, jak tým působí. Snad se i díky novým posilám zlepšíme a budeme silnější v boji o naše cíle," prohlásil bývalý hráč Genku, Portsmouthu nebo dánské reprezentace.

Vedení klubu přivedlo v zimní přestávce čtyři hráče. Fina Kaana Kairinena získala Sparta z norského Lilleströmu, Albánec Qazim Laci přišel také na přestup z Ajaccia. Srbský obránce Dimitrije Kamenovič je na Letné na hostování z Lazia. Jako poslední přišel Australan Awer Mabil. Účastník podzimního mistrovství světa v Kataru je na na hostování s opcí ze španělského Cádizu.

„Po šesti měsících od začátku sezony jsme si udělali novou analýzu a zaměřili se na to, co potřebujeme, abychom splnili naše cíle. Proto jsme se rozhodli přivést tyto čtyři hráče. Mám z jejich příchodu velkou radost stejně jako z naší dosavadní práce. Oceňuju (sportovního ředitele) Rosu (Rosického) a jeho tým, že stihl přestupy před soustředěním," podotkl Priske.

Pražané v neděli odcestují na soustředění do Marbelly, kde se utkají se Stuttgartem a Salcburkem. Poté je 21. ledna na Letné čeká generálka proti druholigovému Norimberku. O týden později se Sparta představí v nejvyšší soutěži na hřišti Olomouce.