Čermák nám pomáhá v tréninku i v zápasech. Je to typ, který dokáže řídit hru, chválí zimní posilu Dynama Nikl

Čermák nám pomáhá v tréninku i v zápasech. Je to typ, který dokáže řídit hru, chválí zimní posilu Dynama Nikl

Trenéři Dynama České Budějovice Tomáš Zápotočný s Markem Niklem budou na jaře pracovat s podobným kádrem, jakým jihočeská značka ze Střeleckého ostrova disponovala na podzim.

"Máme široký kádr, do Turecka bereme 22 hráčů a tři gólmany. Tím, že zimní příprava je celkem krátká, není čas na zkoušení. Myslím si, že během jara prostor bude a protočí se to. Teď bude důležité vyladit ten tým na zápasy v lize, které nás čekají," objasnil na webu dynamocb.cz expříbramský stratég.

Novému trenérskému štábu se podařilo nalákat na jih země také čtyřiadvacetiletého záložníka Marcela Čermáka, který má za sebou zkušenosti ze slovinské nejvyšší soutěže a jakožto mladík prošel také Viktorií Žižkov. Budějovice budou jeho první štací ve FORTUNA:LIZE...

"Jsme spokojení, protože Marcela známe velmi dobře, už jsme s ním pracovali v Příbrami. Víme, jaký je, on zase ví, jací jsme my a co chceme po hráčích na hřišti. On je taková povaha, že nám pomáhá v tréninku, ale i zápasech. Je to typ, který dokáže řídit hru. Snaží se předávat věci ostatním," chválil svého staronového svěřence Nikl.

Sám bývalý mládežnický reprezentant Česka přiznal, že přesun na jih Čech proběhl celkem rychle a kontaktovali ho sami trenéři. "Jsem tu velmi spokojený. Všichni jsou skvělí, pomohli mi se začlenit. Jak realizační tým, tak samotná kabina. Pár kluků z dřívějších let jsem znal. To mi také dost pomohlo v adaptaci. David Broukal se mnou byl ve Slavii a Nicolas Penner měl stejného agenta jako já," zakončila nová posila Dynama, které má před sebou střety s Vasasem a Widzewem Lodž.

Nešpor i Ledecký v Táborsku končí. Nádvorník testuje několik Afričanů i zástupce Slavie, Dynama či Katovic...