Havertz obstaral tři body pro Chelsea, Arsenal ovládl londýnské derby proti Tottenhamu

Fotbalisté Manchesteru United v 20. kole anglické ligy otočili domácí derby se City a výhrou 2:1 se posunuli na třetí místo o bod za městského rivala. Obhájce titulu poslal do vedení v 60. minutě střídající Jack Grealish, v 78. a 82. minutě ale zařídili obrat Bruno Fernandes a Marcus Rashford.

První manchesterské derby v sezoně přineslo v říjnu divoký výsledek 6:3 ve prospěch City, dnes ale dlouho dominovaly obrany. Až po hodině hry se po De Bruyneho centru prosadil hlavou Grealish, jenž byl v tu chvíli na hřišti pouze tři minuty.

United se vrátili do hry po kontroverzní vyrovnávací brance. Rashford v jasně ofsajdové pozici pokračoval k pohybu za míčem a chystal se zakončit z hranice vápna, v poslední chvíli ale ustoupil Fernandesovi a ten se trefil přesně k tyči. Sudí Attwell nejprve ve spolupráci s asistentem odpískal ofsajd, na radu videorozhodčího ale nakonec branku uznal.

Obrat dokonal vzápětí Rashford, který se prosadil posedmé za sebou. V dresu United se podobný kousek povedl naposledy před 15 lety Cristianu Ronaldovi. Na domácím hřišti skóroval anglický útočník dokonce v devátém soutěžním utkání po sobě a vyrovnal klubový rekord Dennise Violleta z roku 1959.

"Rudí ďáblové" ovládli derby po třech porážkách, navíc natáhli vítěznou sérii na devět soutěžních utkání. Trenér Guardiola neuspěl ve svém 500. ligovém utkání v roli hlavního kouče. "Citizens" nadále ztrácejí na vedoucí Arsenal pět bodů, "Kanonýři" mají k dobru nedělní severolondýnské derby na hřišti Tottenhamu.

Utkání Wolverhampton - West Ham rozhodl jedinou trefou krátce po změně stran záložník Podence. "Kladiváři", kteří dohrávali od 60. minuty už bez vystřídaného Součka, se na odpověď nezmohli a na ligovou výhru čekají od konce října. West Ham získal z posledních sedmi zápasů jediný bod a propadl se do sestupového pásma, "Vlci" se posunuli na 16. místo.

Druhou porážku za sebou utrpěl Liverpool, tentokrát podlehl 0:3 Brightonu. Dvakrát se prosadil March, pojistku přidal v závěru Welbeck. Brighton přeskočil v tabulce dnešního soupeře a je sedmý.

Southampton vyhrál v souboji dvou posledních týmů soutěže 2:1 na hřišti Evertonu, triumf zařídil dvěma brankami kapitán Ward-Prowse. "Karamelky" prohrály doma čtyři ligové duely v řadě poprvé od roku 1958.

Fotbalisté Arsenalu vyhráli na hřišti Tottenhamu 2:0 a anglickou ligu vedou o osm bodů před obhájcem titulu Manchesterem City. V dalším londýnském derby Chelsea porazila Crystal Palace 1:0 a v lize naplno bodovala po třech zápasech. Stejným poměrem zvítězil v duelu 20. kola nad nováčkem z Fulhamu i Newcastle a v neúplné tabulce se posunul na třetí místo před Manchester United.

Arsenal vstřelil oba góly na stadionu svého rivala v prvním poločase. Ve 14. minutě si gólman Tottenhamu Lloris srazil Sakův centr za záda. Mistr světa s Francií z roku 2018 si ve svém 354. startu v Premier League připsal premiérovou vlastní branku. Následně ho přízemní střelou zpoza vápna k tyči překonal Ödegaard. "Kanonýři" neprohráli 12. kolo po sobě.

Chelsea vyhrála teprve druhý z posledních devíti soutěžních duelů, Crystal Palace ale zdolala v Premier League pojedenácté v řadě. V 64. minutě o tom rozhodl hlavou Haverz. "Blues" zůstali desátí. Crystal Palace prohrál čtvrté z posledních pěti kol.

Fulham mohl jít v Newcastlu do vedení v 69. minutě. Bývalý útočník domácího celku Mitrovič sice penaltu proměnil, ale při její exekuci uklouzl, míče se dotknul dvakrát, a gól proto nemohl platit. Utkání směřovalo k remíze, v 89. minutě ale skóroval Isak.

"Straky" neprohrály už 14 kol a s 11 čistými konty a stejným počtem inkasovaných branek jsou na tom nejlépe z celé soutěže. Fulham nenavázal na poslední čtyři ligové výhry.