Karviná si vypůjčila z Plzně útočníka i brankáře a do jejího kádru dorazil také ostřílený stoper z Táborska

Karviná si vypůjčila z Plzně útočníka i brankáře a do jejího kádru dorazil také ostřílený stoper z Táborska

Karvinský stratég Tomáš Hejdušek přivítal na první tréninkové jednotce týmu MFK jak dobře známé tváře, tak tři nováčky, z nichž dva dorazili do Moravskoslezského kraje z Viktorie Plzeň.

Ta v rámci dohody o hostování ofenzivně laděného Rafia Durosinmiho uvolnila do pátého celku F:NL brankáře Ondřeje Mrázka a útočníka Adama Vrbu, jenž na podzim v v ČFL v barvách plzeňské rezervy nasázel osm branek.

Třetím nováčkem do party se stal sedmadvacetiletý střední obránce Jiří Bederka, který strávil podzimní část v Táborsku a v minulosti prošel také Bohemians Praha 1905, Budějovicemi, Hradcem nebo rezervou Sparty.

Na premiérovém tréninku roku 2023 se hlásili také Patrik Goj a Marek Bielan, kteří dorazili z béčka a Lucky Ezeh s Daviem Mosesem, kteří spadají do dorostenecké kategorie.

V individuálním režimu zatím funguje tandem Stylianos Kokovas a Aleš Nešický a na marodce se nalézá Adam Fabisz a Martin Zedníček.

Kromě zmíněného Durosinmiho už v ambiciózním mužstvu nejsou ani Adam Krčík, jenž se odebral do Skalice, Antonín Svoboda, který zamířil do Vlašimi a Daniel Stropek, jehož půjde na jaře zastihnout v Příbrami.

Aktuální kádr Karviné bez marodů:

Brankáři: Jiří Ciupa, Vladimír Neuman, Ondřej Mrózek (Plzeň)

Obránci: Lukáš Cienciala, Dávid Krčík, David Motyčka, Jan Žídek, Jiří Bederka (Táborsko), Marek Bielan (B-tým)

Záložníci: Daniel Bartl, Sebastian Boháč, Lukáš Budínský, Malachy Clement, Jaroslav Málek, Amar Memić, Rajmund Mikuš, David Moses, Jakub Rezek, Dominik Soukeník, Juraj Teplan, Dominik Žák, Patrik Goj (B-tým)

Útočníci: Lucky Ezeh, Michal Papadopulos, Kacper Zych, Adam Vrba (Plzeň).

Varnsdorf si přivedl mezi tři tyče slávistu Sirotníka. Holeňák nově pracuje i s hráči Teplic, Boleslavi a Pardubic