Příbram vévodí F:NL, ale Sakala je opatrný: Druhá část sezony bude vyžadovat hodně tvrdé práce, možná ještě víc než na podzim

Příbram vévodí F:NL, ale Sakala je opatrný: Druhá část sezony bude vyžadovat hodně tvrdé práce, možná ještě víc než na podzim

Příbramskému týmu se podařilo ovládnout druholigovou podzimní část i díky nadstandardním výkonům zambijského reprezentanta Bensona Sakaly.

Ten se vrátil do národního mužstva své země, za které k tomuto datu absolvoval 32 mezinárodních klání, na konci podzimu a stalo se tak po roční přestávce. "Chci být platným hráčem jak pro svou zemi, tak také pro svůj klub," uvedl v interview pro fkpribram.cz šestadvacetiletý hráč.

K mužstvu Dušana Uhrina mladšího se bývalý fotbalista Viktorie Žižkov ještě nepřipojil, ale už by to měla být otázka několika dnů. V poslední době se tak připravuje pouze individuálně a užívá si čas, který může věnovat rodině.

"Je to vážně skvělý pocit. Být se svou rodinou poté, co jsem je nějakou dobu neviděl. Jsem nadšený, jsou to opravdu příjemné dny, za které jsem Bohu vděčný," ocenil prodloužené volno.

Po návratu na českou půdu už se bude soustředit výhradně na svou práci. "Druhá polovina sezony nebude vůbec snadná. Bude to vyžadovat hodně tvrdé práce, stejně jako jsme to dělali na podzim, ale tentokrát možná ještě více. Co se týká přípravy, tak se snažím zapracovat na svých slabinách a nabrat co nejvíce sil na start jarní části soutěže," ubezpečil středočeské publikum Sakala.

Tým sídlící u řeky Litavky začal zimní přípravu jasnou prohrou s prvoligovými Pardubicemi (0:3). Do konce ledna se ještě utká s Duklou, Velvary a Domažlicemi.

Rabušic, Kozák a Rondič se musí mít na pozoru. Liberec zalepil díru pod Van Burenovi posilou z kyperské 1. Divison