Alarm v ofenzivě Slavie! Zelenka nepřestává věřit v příchod Chytila, u Van Burena má vykřičník

Alarm v ofenzivě Slavie! Zelenka nepřestává věřit v příchod Chytila, u Van Burena má vykřičník
ROZHOVOR

Kdyby šlo všechno dle bílo-červeného plánu, útočníci Emmanuel Yeboah s Mojmírem Chytilem dnes trénují s týmem Slavie a připravují se na maximálně náročnou druhou část sezony. Ani jeden z nich však sešívaný dres před hruď nepřetáhl, navíc se teď začalo mluvit o možném odchodu Ondřeje Lingra. Jak vidí situaci v útoku českého vicemistra bývalý slávistický útočník Luděk Zelenka a proč se zdá, že žádný z vytoužených střelců do Edenu v zimě nepřijde? 

Přivést kanonýra, klasickou devítku, která se postaví do vápna a odtamtud začne sázet góly. To byl jeden z hlavních úkolů managementu Slavie pro tuto zimu. A zatím zůstává nesplněn.

“Co mám informace, tak jasnou jedničkou na seznamu byl Ladislav Almási. Na tohle téma měl však Baník Slavii jasně vzkázat, že zrovna o něm se s ní bavit vůbec nebude,“ prohlásil často velmi dobře informovaný Zelenka v rozhovoru pro eFotbal.

To příchod Yeboaha z Kluže byl už de facto domluvený, zdravotní testy však hráči vystavily červenou. A k dohodě nesměřuje ani debata o Chytilovi, jenž na jaře nejspíš zůstane dál v Sigmě.

Trpišovského věštba? Jurásek může udělat v zahraničí obrovskou kariéru. Je otázkou času, kdy začne nastupovat za nároďák

“Jednání dál probíhají, ale jsou nejspíš dost složitá. Zvlášť když Slavia moc dobře ví, že hráči končí za rok smlouva a v létě tak bude jeho cena úplně jiná, než je teď. Můj názor je, že vzhledem k okolnostem se tlak na Chytilův příchod ještě zesílí, i já mám ale zprávy, že by jaro měl strávit v Olomouci. Možná i proto, že Sigma musí koukat také sama na sebe. V tabulce je třetí a dostat se do Evropy pro ni může být výnosnější než za o pár milionů vyšší částku prodat Chytila,“ poznamenal Zelenka.

Nemůže se ale stát, že se neuskutečněný transfer podepíše na hráči psychicky a on na jaře bude jen svým vlastním stínem? “K tomu dojít může, na tohle každý fotbalista reaguje trochu jinak. Občas se stane, že to rozhodí i celou kabinu. A to ve smyslu, že ostatní kluci cítí, že už s nimi daný hráč nechce být v týmu. Můj názor je však takový, že se to ještě otočí a Chytil nakonec do Slavie přestoupí,“ uvedl uznávaný fotbalový expert České televize.

Rokování mezi oběma kluby by každopádně bylo jednoduší, kdyby Slavia svolila k tomu pustit na Hanou Stanislava Tecla. Jenže to měla striktně odmítnout.

Stav sešívaných cílů? Pouto Chytila se Sigmou se zřejmě ještě nepřetrhne. A Almási nedopadne asi nikdy

“U Standy to ani není tak otázka střelecké potence, jako jeho charakterových rysů. Standa je v kabině všemi oblíbený, byl tam lídr zejména ve chvíli, kdy z ní vypadl Bořil. Šíří kolem sebe zdravou energii a myslím, že stejně to vidí i trenéři. Tecl je zkrátka pro mužstvo hrozně důležitý a funguje i jako pojítko mezi hráči a vedením,“ řekl bývalý forvard Slavie či Bohemians. 

Odejít by zřejmě neměl ani Ondřej Lingr, po němž začal pokukovat řecký Panathinaikos. Už je ale skoro jisté, že za půlroku zmizí Peter Olayinka. Stálice a občasný kapitán by se od léta měl stát hráčem srbské Crvené Zvezdy. Odejde tak zadarmo, přitom v minulosti na něj nabídky dorazily. Z různých důvodů ale žádná nedošla až do finiše.

Tvrdík v Saúdské Arábii nečerpal volno. Slavia navázala v Rijádu spolupráci s novým zaměstnavatelem Ronalda

“Můj názor je, že o něj zas až tak velký zájem jinde nebyl. Alespoň ne v případě, že by za něj jeho nový klub musel zaplatit tučné odstupné. Za mě říkám, že byť góly celkem dával, nějak extra důležitým hráčem se nestal. Nehrál špatně, žádná vyložená pecka to ovšem nebyla. Možná proto nebyla příliš velká šance ho výhodně prodat, tedy až na období po sezoně, v níž Slavia hrála Ligu mistrů. To si však jeho odchod nikdo nepřál a nechtěl ho ani sám Olayinka,“ zdůraznil bývalý skvělý forvard.

A vyjádřil se i k útočníkovi, jenž na soupisce sešívaných naopak přibyl. Jedná se o Nizozemce Micka Van Burena, který byl stažen z hostování v Liberci.

“Co se týče Micka, obávám se toho, že jeho pozice ve Slavii už nebude nikdy lepší než ta v době, kdy do Edenu přicházel. Vysoká očekávání bohužel opakovaně nenaplnil, proto putoval po hostovačkách. Tak to zkrátka je a trenéři to samozřejmě vědí. Podle mě mu ve střílení gólů už prostě tolik nevěří. Hůl nad ním sice ještě nezlomili, jistou nálepku už ale má. A to byť je to fakt skvělá povaha a v klubech, kde hostoval, si ho všichni moc pochvalovali,“ konstatoval Zelenka. 

Jakou hodnotu mají všechny zimní akvizice Sparty? Jisté je, že pod Priskem nastupuje řada dražších tváří...