Touré mě sledoval v Liberci i ve Slavii a řekl, že bych se mu hodil. Je nejlepší, když vás chce trenér, září Tiéhi

Touré mě sledoval v Liberci i ve Slavii a řekl, že bych se mu hodil.  Je nejlepší, když vás chce trenér, září Tiéhi

Až se bude v sobotu odpoledne momentálně poslední tým Championship Wigan Athletic pokoušet přerušit osmizápasové čekání na výhru proti Lutonu Town, na DW Stadium už u toho může být také exslávista Christ Tiéhi.

Záležet bude na rozhodnutí nového manažera Wiganu Kolo Tourého, jenž se ujal týmového kormidla loni v listopadu. Bývalého hráče Opavy i Liberce, za jehož zapůjčení obdrželi pod Ještědem necelých 20 milionů korun, si prý bývalý zadák Arsenalu, Manchesteru City, Liverpoolu i Celtiku Glasgow sám vybral...

"Osobně jsem se s ním neznal, ale pochopitelně je pro mě i celou zemi legendou. Byl i mým fotbalovým vzorem, takže doufám, že se pod ním budu ještě zlepšovat. Sledoval mě v Liberci i ve Slavii a řekl, že bych se mu hodil. Je nejlepší, když vás chce trenér," prohlásil v interview pro sport.cz čtyřiadvacetiletý středopolař, jemuž v zimě přistála na stůl také konkrétní nabídka z belgické First Division A, nicméně nakonec si vybral ostrovy, odkud by to bude mít blíž do své vysněné Premier League.

Do Wiganu nešel na přestup, ale jen na hostování, s tím, že jeho kontrakt obsahuje opci na trvalý podpis. "Když ji neuplatní, tak se vrátím do Liberce. V budoucnu se může stát cokoliv. Liberec beru jako druhý domov. Díky Slovanu a Slavii jsem nyní v Anglii," doplnil Francouz, pro nějž je druhá nejvyšší soutěž na anglické půdě velkou výzvou, v rámci niž je připraven vydat ze sebe to nejlepší.

Touré se třech bodů ve Wiganu zatím nedočkal. Šlo by o hezký příběh, kdyby k tomu došlo právě v rámci debutu Tiéhiho. Hráči Wiganu by měli být motivovaní i z toho důvodu, že nedávno se stejným soupeřem po výsledcích 1:1 a 1:2 vypadli z FA Cupu.

Z celé Slavie se mi herně nejvíc líbí Oscar, přiznává Jurásek, jehož pozice v týmu je nyní lepší než na začátku sezony