Real hledá náhradu za stárnoucího Benzemu. Vyvoleným kanonýrem by se mohl stát nejlepší střelec italské ligy

Real hledá náhradu za stárnoucího Benzemu. Vyvoleným kanonýrem by se mohl stát nejlepší střelec italské ligy

Real Madrid hledá potenciálního nástupce Karima Benzemy a podle španělského deníku El Nacional by se jím mohl stát neapolský kanonýr Victor Osimhen. Španělský gigant už chystá první nabídku, která by se měla pohybovat kolem 60 milionů eur.

Pětatřicetiletý Karim Benzema kroutí v Madridu už čtrnáctou sezonu a za tu dobu stihl s královským klubem vyhrát čtyři ligové tituly a pětkrát ovládnout Ligu mistrů. A přestože čerstvý držitel Zlatého míče stále střílí góly na běžícím pásu, ani on věk nezastaví. Navíc mu v létě končí smlouva a je otázka, jestli ji prodlouží.

Real tak hledá jeho potenciální náhradu, jakkoliv náročný úkol to je. Hráčem, který by se mohl pokusit tuto výzvu překonat, je čtyřiadvacetiletý nigerijský kanonýr Victor Osimhen, který letos táhne v Serii A Neapol za vysněným titulem.

Podle španělských médií by Real chtěl Neapoli nabídnout za Osimhena, který letos nasázel v patnácti ligových zápasech třináct gólů, částku kolem 60 milionů eur.  To ale vedoucímu týmu italské ligy nejspíš nebude stačit – Osimhen je pro klíčový hráč a střílí za Neapol góly pravidelně už třetí sezonu. Navíc třeba podle webu Transfermarkt.com se jeho současná hodnota pohybuje minimálně o deset milionů eur výš.

Kromě dohody s Neapolí a samotným hráčem se ale musí Real popasovat také s konkurencí. Velkým zájemcem o Osimhenovy služby je totiž také Manchester United, který po něm pokukuje už od loňského léta.

Bellerín v Barceloně téměř nehraje, návrat do Anglie se ale nekoná. Odmítl nabídku od Evertonu

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.