Messi za Ronaldem do Saúdské Arábie? Zatím nehrozí, připouští šéf místní fotbalové asociace

Messi za Ronaldem do Saúdské Arábie? Zatím nehrozí, připouští šéf místní fotbalové asociace

Epopej Ronaldova přestupu se uzavřela, Portugalec už má za sebou první zápas za Al-Nasr a vydělává na Blízkém východu. Epopej přestupu Messiho, kterému v létě končí smlouva v Paříži, může začít.   

Šéf saúdskoarabského fotbalu Ibrahim Al Kassim popřel zprávy, že by Lionel Messi měl brzy přestoupit do klubu Al-Hilal, ale připustil, že chce vidět argentinskou legendu hrát stejnou ligu jako Cristiano Ronaldo. Messiho smlouva s jeho současným klubem Paris Saint Germain vyprší na konci sezony a od mistrovství světa v Kataru se pravidelně objevují spekulace, že by Argentinec mohl pokračovat v soupeření s Ronaldem na Blízkém východě.

Sedmatřicetiletý Ronaldo se po odchodu z Manchesteru United připojil k saúdskoarabskému týmu Al-Nassr Pro League na základě volného přestupu a během svého působení v klubu si vydělá ročně neuvěřitelných 177 milionů liber. Barcelona a Inter Miami - klub Davida Beckhama v MLS - jsou sice taktéž spojovány s možnými letními nabídkami pro Messiho, budoucnost hvězdy PSG nicméně zůstává nejistá. Angličtí novináři navíc v posledních dnech opět začali rozehrávat linku, že by o argentinského kouzelníka mohli stát i v Newcastlu.

Krátce po skončení mistrovství světa se přitom objevily zprávy, že Messi dostal nabídku smlouvy s Al-Hilalem s neuvěřitelnou odměnou 246 milionů liber ročně, což je částka, která by skoro o polovinu převýšila Ronaldovu smlouvu v Al-Nassru. "V tuto chvíli o případném příchodu Lionela Messiho nic nevíme. Ale neskrývám, že bychom ho jako Saúdská fotbalová federace jednou rádi měli v naší lize. Základní myšlenkou je prostě vždy zlepšovat náš fotbal,” uvedl pro španělský list Marca Al Kassim.

Čtyři tváře, které už nemají Slavii co dát a úřadující vicemistr z Vršovic by šlapal i bez jejich přičinění?