Juliš je osmým Čechem, který si připsal minuty ve španělské Segunda División. Kterých 7 známých tváří bylo před ním?

Juliš je osmým Čechem, který si připsal minuty ve španělské Segunda División. Kterých 7 známých tváří bylo před ním?

Lukáš Juliš už má za sebou premiéru ve druhé nejvyšší španělské soutěži. Své Ibize ale na půdě Granady nepomohl a poslední tým tabulky si odvezl prohru 0:2.

Trenér Lucas Alcaraz nasadil exsparťana v devětasedmdesáté minutě a nedlouho po jeho příchodu vstřelili domácí potvrzující branku.

Domácí debut v barvách týmu, který zůstal bez bodů již pětkrát v řadě, ho čeká devětadvacátý lednový den proti devátému FC Cartagena.

Osmadvacetiletý útočník je v Segundě División konkurentem velezkušeného Španěla Nolita, který svého času prošel Barcelonou, Benfickou, Sevillou i Manchesterem City.

Druhou španělskou ligu si mimochodem kromě něj zahrálo také sedm dalších Čechů, s tím, že na Pyrenejském poloostrově vše v letech 1990 - 1992 odstartoval současný kouč Viktorie Plzeň Michal Bílek.

Ve stejné době byli součástí stejné značky z Andalusie také Roman Kukleta a Alois Grussmann. Není bez zajímavosti, že pro všechny tři jmenované se jednalo o první a poslední zahraniční angažmá kariéry.

Po nich pak vpluli do soutěže také Jiří Rosický, Zdeněk Zlámal, Jiří Jarošík a Tomáš Pekhart, který se zjevil v Las Palmas v letech 2018 - 2020 a protože si nevedl špatně, tehdy po něm poprvé sáhla Legia Varšava.

Česká stopa v Segunda División:

L. Juliš (UD Ibiza)
T. Pekhart (Las Palmas)
J. Jarošík (Deportivo Alavés)
Z. Zlámal (CF Cádiz)
J. Rosický (Atlético Madrid B)
R. Kukleta (Real Betis)
A. Grussmann (Real Betis)
M. Bílek (Real Betis)

Šest hráčů, kteří mohou být předmětem rozmluv mezi Rosickým a Priskem v souvislosti s letním přestupovým oknem?