Šustr se v Prostějově dočká zajímavé slovenské posily do ofenzivy, která má za sebou štace v LASKu Linec či Rosenborgu

Šustr se v Prostějově dočká zajímavé slovenské posily do ofenzivy, která má za sebou štace v LASKu Linec či Rosenborgu

Otakar Kohoutek, Artem Shchedryi, Šimon Šumbera, Torfiq Ali Abubakar, Michal Zapletal, Lubomír Machynek, David Gáč či Vasil Kušej, který díky misi v Mladé Boleslavi povýšil do FORTUNA:LIGY.

Toť hráči, na které už se tabulkově sedmý 1. SK Prostějov nebude moci spolehnout v odvetné části druholigového ročníku 2022/2023.

Udržet mužstvo v první polovině F:NL se však podle informací iSport.cz pokusí i velmi zajímavá tvář do ofenzivní řady se čtyřmi mezinárodními starty za áčko Slovenska.

Hlavní trenér Pavel Šustr by měl na Hané spolupracovat s třicetiletým forvardem Tomášem Malecem, který už regionem v minulosti prošel...

V sezoně 2015/2016 byl totiž u sestupu sousední Sigmy Olomouc, za kterou během patnácti vystoupení nasázel čtyři branky a těsně po rozjezdu dalšího ročníku se z tamního prostředí poroučel.

Téměř dvoumetrový obr si ve své rodné zemi zahrál za Trenčín, Senici i Dunajskou Stredu, s tím, že si vyzkoušel také rakouský, norský, litevský, lotyšský, italský či polský fotbal.

Mezi jeho nejslavnější klubové zastávky jde počítat LASK Linec a Rosenborg Trondheim. Zatím naposledy ho bylo možno zastihnout ve druhé polské lize v barvách Tichy.

Kontrakt do léta 2023 ovšem nedodržel a minimálně do června by se měl prát právě za 1. SK, které má za sebou cennou přípravnou výhru nad lépe postavenou Líšní. Debutovat v novém trikotu by mohl již v závěru měsíce proti Karviné.

Šest hráčů, kteří mohou být předmětem rozmluv mezi Rosickým a Priskem v souvislosti s letním přestupovým oknem?