Kádr na záchranu soutěže zde je, stejně tak je v dobré kondici i klub, chválil Vrba svého šéfa Grygeru

Kádr na záchranu soutěže zde je, stejně tak je v dobré kondici i klub, chválil Vrba svého šéfa Grygeru
PŘED SEZONOU

S jasným cílem uhájit příslušnost k nejvyšší soutěži vstoupí do jarních ligových odvet hráči Zlína. O udržení mezi elitou budou usilovat pod vedením zkušeného trenéra Pavla Vrby. Jeho příchod na lavičku byl u předposledního celku tabulky nejvýznamnější změnou v zimní přestávce.

"Věřím, že se nám podaří ligu zachránit. Kádr na to zde je, stejně tak je v dobré kondici i klub," řekl na středeční tiskové konferenci Vrba.

Zlínští fotbalisté v nejvyšší soutěži vyhráli jen dva z 16 zápasů podzimní části a od posledních Pardubic je v tabulce dělí pouze dva body. Nevydařený podzim "Ševci" dokonali vyřazením v osmifinále domácího poháru s druholigovým Vyškovem.

Největším problémem Zlína byla na podzim produktivita. Nejlepším střelcem byl se třemi góly Lamin Jawo, který ale po skončení smlouvy odešel do Mladé Boleslavi.

"Apeloval jsem na vedení, aby přivedlo hrotové útočníky, a jsem rád, že nás během soustředění na Maltě doplnili Libor Kozák a Filip Balaj," jmenoval Vrba bývalého reprezentanta, který na podzim hrál za Slovácko, a slovenského hosta z polské Cracovie. Třetí novou tváří v týmu je stoper Michal Jeřábek, který přišel jako volný hráč z Michalovců.

Tým sehrál během ledna čtyři přípravné zápasy, v nichž ani jednou nevyhrál. Přesto zhodnotil Vrba přípravu pozitivně. "Na Maltě jsme odehráli tři zápasy s kvalitními týmy. Nechtěli jsme měřit síly s celky z nižších soutěží, dobře obsazený Tipsport Malta Cup nás prověřil, i když výsledky samozřejmě nebyly optimální," konstatoval Vrba.

Jeho tým vstoupí do náročného jara nedělním zápasem s Baníkem, který Vrba na podzim v jedenácti utkáních vedl, než ho vedení ostravského klubu po neuspokojivých výsledcích odvolalo. "Bude to pro nás hrozně důležitý start a chceme ho zvládnout. Doufám, že nás přijdou podpořit diváci," přál si nový kouč před nedělním výkopem prvního jarního zápasu.

Čtyři tváře, které už nemají Slavii co dát a úřadující vicemistr z Vršovic by šlapal i bez jejich přičinění?

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.