Los poháru: Klokani jedou k obhájci prvenství, Sparta musí do Liberce, papírově nejlépe je na tom Slavia

Los poháru: Klokani jedou k obhájci prvenství, Sparta musí do Liberce, papírově nejlépe je na tom Slavia
OBSAHUJE OHLASY

Hráči Slavie ve čtvrtfinále domácího poháru MOL Cupu přivítají druholigový Vyškov. Obhájce trofeje Slovácko bude hostit Bohemians 1905 a finalista minulé sezony Sparta se představí v Liberci. Vítěz dohrávky mezi Českými Budějovicemi a Hradcem Králové nastoupí proti Brnu. Rozhodl o tom dnešní los v sídle FAČR na pražském Strahově.

Ke Slavii, která je po vyřazení ligového mistra z Plzně největším favoritem poháru, byl los velmi přívětivý a přisoudil jí posledního zbylého zástupce z druhé ligy. Vyškov už dokázal v předchozích kolech vyřadit dva týmy z nejvyšší soutěže - ve Zlíně a předtím i v Jablonci zvítězil shodně 1:0.

Slavii aktuálně patří druhé místo v první lize, Vyškovu druhá příčka o soutěž níž. "Jsme rádi, že budeme hrát doma, určitě bude výborná atmosféra. V této fázi už není slabého soupeře, Vyškov to jasně dokázal proti Zlínu a Jablonci. Dobře se na utkání připravíme, náš cíl je jasný - dovézt trofej do Edenu," uvedl manažer A-týmu Slavie Přemysl Kovář.

Liberec a Sparta si v poháru zopakují souboj z finále v roce 2020, v němž Pražané na severu Čech vyhráli 2:1. Poslední vzájemný duel vloni v červenci v úvodním kole ligové sezony ale na Letné ovládl stejným poměrem Slovan.

Třetí tým ligové tabulky Sparta nastoupí i ve třetím duelu této pohárové sezony venku. "Chtěli jsme po delší době hrát na domácí půdě, ale pokud chcete pohár, musíte porážet každého. Samozřejmě k tomu přistoupíme co nejzodpovědněji a budeme chtít vyhrát," řekl sportovní manažer sparťanského A-týmu Tomáš Sivok.

"Ve čtvrtfinále už si není z čeho vybírat. Úspěchem je zisk trofeje a na cestě k ní musíte porazit všechny, kteří vám přijdou do cesty. Jsme spokojeni, že hrajeme doma," prohlásil liberecký ředitel Pavel Marek.

Slovácko, které v minulé sezoně ve finále porazilo Spartu, bude mít i ve třetím utkání tohoto ročníku výhodu domácího prostředí. V posledním vzájemném souboji s Bohemians 1905 v říjnu v lize tým z Uherského Hradiště neuspěl a po brzké červené kartě prohrál 2:4.

Složení zbylé čtvrtfinálové dvojice určí až dohrávka mezi Českými Budějovicemi a Hradcem Králové v příštím týdnu. V původním termínu se nehrálo kvůli nepřízni počasí. Vítěz posledního osmifinále bude mít v následném kole proti ligovému nováčkovi z Brna výhodu domácího prostředí.

Los čtvrtfinále:

Slovácko - Bohemians Praha 1905

České Budějovice/Hradec Králové - Brno

Liberec - Sparta Praha

Slavia Praha - Vyškov

"Odnese" to Fortelný? Po Daňkovi vábí Rosický na rudou stranu metropole i tohoto talentovaného mládežníka...