Sigma našla budoucí náhradu za Chytila. Z Opavy přesunula na Andrův stadion talenta Kramáře

Sigma našla budoucí náhradu za Chytila. Z Opavy přesunula na Andrův stadion talenta Kramáře

Druholigový celek FC Slezský Opava, jehož řady před pár dny rozšířil mladý brankář se zajímavou zahraniční minulostí Alex Fojtíšek, přišel o svůj ofenzivní klenot Denise Kramáře.

Přímého konkurenta Jakuba Yunise, Tomáše Rataja a Danila Dolečka, který v aktuálním ročníku F:NL zaznamenal tři přesné zásahy, totiž zlákala do svých řad prvoligová Sigma Olomouc.

Opavské desítce je pořád teprve 19 let a podle sportovního manažera hanáckého klubu Ladislava Mináře se může pořád hodně zlepšovat. I proto se na něj jezdil pravidelně dívat jeden z olomouckých skautů Roman Sedláček.

"S Denisem myslíme především na budoucnost. Je to mladý talentovaný útočník, se kterým je ale stále potřeba pracovat. Věříme, že u nás dokáže rozvinout svůj potenciál a budeme společně úspěšní,“ uvedl na webu sigmafotbal.cz sportovní manažer Sigmy Ladislav Minář.

O jeho posunu výš dlouhodobě jednají jak manažer Opavy Jaroslav Kolínek, tak agent samotného útočníka Karol Kisel, s tím, že byť Sigma nemá být jediným prvoligovým zájemcem, nejrozjetější jednání se vedou právě s ní.

Vytáhlý střední útočník, který má ve Slezsku dlouhodobý kontrakt až do 30. června 2025, by mohl na Andrově stadionu výhledově nahradit Mojmíra Chytila, jenž se dříve či později odebere do struktur Slavie.

Kdyby se transfer realizoval hned, Kramář by se mohl nejprve adaptovat v druholigové rezervě a do prvního týmu Václava Jílka by zaplul až ve správnou chvíli. Přes Antonína Růska či Davida Vaněčka by se mu totiž právě teď dostávalo jen velice těžko.

Jílek dal na Hané zelenou k odchodu Sedlákovi, který se může v dalších měsících porvat o Ekstraklasu

Prošel Manchesterem United i Blackpoolem a teď zakotvil v Opavě. Jisté místo jedničky ale Fojtíček nemá