Současná spanilá jízda Arsenalu? Na vítězství v Premier League to ještě nebude, komentuje Bednář

Současná spanilá jízda Arsenalu? Na vítězství v Premier League to ještě nebude, komentuje Bednář
ZAOSTŘENO NA OSTROVY

Protože exreprezentant Roman Bednář prošel ve své době West Bromwichem, Leicesterem City, Blackpoolem či Hearts, pro ostrovní fotbal má slabost a pečlivě ho sleduje i dávno po ukončení profesionální hráčské kariéry.

Co říká na Manchester United a jeho tři výhry v řadě, s tím, že si mužstvo Erika ten Haga zahraje po sedmi letech ve finále Ligového poháru?

"Ten Hagova práce v Manchesteru United je vidět. Dokonce si myslím, že prospěl odchod Cristiana Ronalda. Moc se mi to líbí. Hrají týmový a rychlý fotbal. Perou se jeden za druhého. Musíme si uvědomit, že hráli docela nízko a vzestup je podmíněn hlavně tou pracovitostí," uvedl v rozhovoru pro tn.nova.cz devětatřicetiletý odborník, který prošel na domácí půdě také Spartou, Mladou Boleslaví nebo Příbramí.

V samotné Premier League už to ale ohledně "rudých ďáblů" až taková sláva není. Z posledních dvou kol vytěžil pouze bod za remízu na hřišti Crystal Palace a následně prohrál na Emirates Stadium s Arsenalem.

Právě Mikelem Artetou vedení "kanonýři" mají na dvacetinásobné mistry země v tuto chvíli jedenáctibodový náskok a to mají ještě zápas k dobru. Druhý Manchester City je zatím zpět o pět bodů.

"Čím dál tím více se bojím toho, že Arsenal neztrácí, i když jsem si myslel, že ztrácet bude. Na vítězství v Premier League to ještě nebude, ale určitě je jednodušší stoupat z nižších míst, než si držet vedoucí pozici. Přeju jim ale do budoucna," doplnil internacionál, který herně tu a tam vypomůže také Sokolu Červené Janovice.

V příštím kole se Arsenal představí v liverpoolském Goodison Parku, kde je doma Everton, jenž tento týden vyměnil manažera. Manchester United pak přivítá na Old Trafford dvanácté Palace, který čeká na triumf již pět klání v řadě.

Další možnost pro Isca? Po nevydařených námluvách s Unionem Berlín je ve hře klub z Ostrovů

Foto: Red Card

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.