Basseye by rádi ukořistili zájemci z Norska či Gruzie, i tak ho ale může na jaře čekat pouze ČFL...

Basseye by rádi ukořistili zájemci z Norska či Gruzie, i tak ho ale může na jaře čekat pouze ČFL...

Podzimní část sezony 2021/2022 se zdá být zapomenuta a čtyřiadvacetiletý nigerijský expres Fortune Bassey se stal nepotřebným hned na dvou klubových adresách současně.

Jednak ve Viktorii Plzeň, kde byl zapůjčen na roční hostování a jednak ve Ferencvárosi Budapešť, jemuž už více než rok patří a který za něj vysázel Českým Budějovicím více než 35 milionů korun.

V Doosan aréně přeřadili po nepřesvědčivém podzimu bývalého forvarda Olympie, Ústí nad Labem či Vlašimi do béčka a do maďarské metropole vzkázali, že si ho mohou stáhnout zpět o půl roku dříve.

Protože ho však nepotřebuje ani současný jasný vládce NB I, který po osmnácti kolech vévodí tabulce s pohodlným náskokem čtrnácti bodů a kráčí si pro pětatřicátý primát klubové historie, Bassey zřejmě bude muset setrvat v západočeské rezervě.

Zájem o jeho osobu by sice byl již nyní, nicméně protože už v ročníku 2022/2023 nastoupil za dva různé týmy, stanovy říkají, že za třetí celek už hrát nemůže a změna může přijít až v létě.

Deník Sport přinesl informaci, že by mu chtělo dát šanci jak gruzínské Torpedo Kutaisi, které naposledy finišovalo v Erovnuli Lize na páté pozici, tak norský Rosenborg Trondheim, jemuž začíná nová sezona Eliteserien 10. dubna a Bassey by tak mohl přijít na Lerkendal Stadion až v průběhu rozjeté soutěže.

Rezervě Plzně startují boje v ČFL za necelý měsíc. V prvním jarním kole dorazí na její půdu Baník Sokolov.

Nelétáme v oblacích, ale byli bychom hloupí, kdybychom o čtvrtém místě nepřemýšleli, zní z Bohemians