Hráčem kola se stal Kopic z Plzně, těsně za ním se umístili zástupci Baníku, Jablonce a Sparty

Hráčem kola se stal Kopic z Plzně, těsně za ním se umístili zástupci Baníku, Jablonce a Sparty
HRÁČ KOLA

S druhým jarním kolem je tu i naše pravidelná anketa Hráč kola, v níž tentokrát vážně bylo z koho vybírat. Na vrchol našeho žebříčku se dostal plzeňský matador Jan Kopic, jenž sehrál klíčovou roli při výhře v Brně. Kteří fotbalisté obsadili příčky těsně za ním?

1, Jan Kopic (FC Viktoria Plzeň)

Další skvělé ligové představení má za sebou zkušený záložník Viktorie Jan Kopic. Ten zazářil na hřišti brněnské Zbrojovky, kde se to pro úřadujícího mistra nevyvíjelo zrovna dvakrát dobře. Plzeň na jihu Moravy záhy prohrávala, po přestávce ale zavelela k obratu.

Umístěnou střelou Pavla Buchy nejprve vyrovnala na 1:1, pak si slovo vzal právě Kopic. Nádhernou utaženou ranou vymetl šibenici a hostě byli rázem o gól vepředu, navíc šli fotbalisté Zbrojovky brzy do desíti. Po faulu zrovna na Kopice se vykartoval Josef Divíšek a Viktorka nakonec vyhrála 3:1.

“Doufal jsem, že na to gólman prostě nedosáhne. Natahoval se, ale líp už jsem to trefit asi fakt nemohl. Z mého pohledu se to hezky točilo, tak jsem doufal, že to jde do brány,“ konstatoval Kopic o svém skvostném gólu.

Foto: FC Viktoria Plzeň