Pekhart běhal v zimě kolem jablonecké přehrady jako pod Komňackým. Proč nekývl Šádkovi ani Peltovi?

Pekhart běhal v zimě kolem jablonecké přehrady jako pod Komňackým. Proč nekývl Šádkovi ani Peltovi?

Věděli jste, že český reprezentant Tomáš Pekhart předal dnes již svého bývalého tureckého chlebodárce Gaziantepspor kvůli neuhrazeným výplatám k arbitráži FIFA? Celá záležitost by se měla vyřešit formou splátek.

Finančně by však strádat neměl, protože již opět patří Legii Varšava, které se nedávno zavázal do 30. června 2024 a může tak útočit již na třetí titul v Ekstraklase.

Sám měl přitom i jiné dvě možnosti a to z českého prostředí. Na radaru měla třiatřicetiletého forvarda jak Plzeň, tak Jablonec...

"V létě mi volal trenér Plzně Bílek. Byl jsem tomu docela nakloněný. Proběhl telefonát s mým manažerem, potom záležitost vyšuměla. Postupem do Ligy mistrů si Viktorka pomohla, ale tenkrát její finanční situace nebyla dobrá. Co jsem skončil v Gaziantepu, byli jsme v častém kontaktu s panem Peltou. Kdybych se rozhodl pro Jablonec, určitě bychom se domluvili. Máme spolu dlouhodobě dobré vztahy. S jiným českým klubem jsem nejednal. Několik týdnů jsem trénoval sám v Praze, potom s béčkem Jablonce. Hrával jsem před lety s jeho trenérem Benjaminem Vomáčkou. Neměl s tím žádný problém, za což mu děkuju. Obrátil jsme se s prosbou k trénování i na další české kluby, odezva byla spíš chladná. Ale nic jim nevyčítám, nechtěly jít do rizika, že bych třeba někoho zranil," citoval web gol.cz slova vytáhlého útočníka, který odehrál v posledním kole polské ligy proti Zaglebie Lubin závěrečných 12 minut.

Jaké bylo jeho přijetí ve Varšavě? "Návrat do Legie je to nejlepší, co se mohlo stát. Jsem šťastný, že jsem se mohl vrátit. Přijde mi, jako bych v létě neodešel. Jako bych se vracel domů. Přivítání se všemi lidmi z klubu i s hráči bylo moc hezký. Kádr je z pětadevadesáti procent stejný jako v létě. Změnil se jen trenér a pár členů realizačního týmu. První zápas jsme hráli venku, o víkendu při domácím utkání možná bude také nějaké přivítání s fanoušky," doplnil ofenzivní hráč, který už se fotbalem živil i ve Španělsku, Izraeli, Řecku či Německu.

Protože ještě není stoprocentně připraven, v základu proti Cracovii ho ještě čekat nepůjde a to i navzdory tomu, že zimní přípravu označil za náročnou. "Běhali jsme kolem přehrady. Vzpomínal jsem na moje tehdejší působení v Jablonci pod trenérem Komňackým. Také za něho jsme tam kroužili. Fyzicky jsem na tom dobře, pochopitelně ale musím dohnat zápasovou kondici," zakončila staronová posila Legia, jež v tuto chvíli ztrácí ze druhé příčky na vedoucí Raków sedm bodů.

Blues se trápí. Na Stamford Bridge proto vypomůže mentální kouč ragbyové reprezentace Nového Zélandu