Egypťan Hamdi? Před časem neuspěl ve strukturách Sparty a teď ho na MS klubů čeká Real Madrid...

Egypťan Hamdi? Před časem neuspěl ve strukturách Sparty a teď ho na MS klubů čeká Real Madrid...

Do MS klubů v Maroku vstoupí ve středu od 20:00 hlavní favorit Real Madrid. Čtyřnásobný vítěz šampionátu se v semifinále utká s egyptským obrem Al Ahlí a vítěz si to rozdá o trofej se saúdskoarabským Al-Hilálem, jemuž se podařilo překvapivě vyřadit brazilské Flamengo.

Atraktivní zápas v hlavním městě Maroka by se měl v barvách 23 zápasů neporaženého afrického titána mimochodem týkat také Ahmeda Abdelkadera Hamdiho, na něhož si možná vzpomenou fanoušci Sparty.

Třiadvacetiletý rodák z Káhiry dorazil na Letnou v únoru 2018 a v české metropoli se zdržel až do roku 2020, s tím, že kromě Juniorské ligy absolvoval i několik zápasů za sparťanskou rezervu.

Ačkoliv přicházel do Prahy jakožto velký příslib do budoucna a slavné "S" dokonce upřednostnil i před švýcarskou Basilejí, ve sparťanských strukturách se nakonec dlouho nezdržel a záhy se opět vrátil do svého mateřského klubu.

Dvanáctinásobný mistr Česka se ho však možná zbavil až zbytečně rychle. Hamdi se totiž následně chytil na hostování v egyptském celku Smouha a momentálně je pevnou součástí Al Ahlí.

V jeho dresu už se mu podařilo jednou ovládnout egyptskou Premier League, nicméně vidět je také na mezinárodním poli. Účastní se již druhého MS klubů v řadě a v loňském roce se mu dokonce podařilo skórovat v souboji o třetí místo.

V pár dní starém souboji s účastníkem MLS Seattlem Sounders nastoupil na závěrečných třicet minut a role žolíka by mu mohla sedět i v očekávané bitvě s "Bílým baletem". Že by šlo o dalšího hráče, u něhož sportovní úsek Sparty neodhadl výkonnostní strop a nechal si ho protéci mezi prsty až příliš snadno?

Hráčem kola se stal Kopic z Plzně, těsně za ním se umístili zástupci Baníku, Jablonce a Sparty