Náhrada za Van Dijka? Liverpool chce lovit ve vodách městského rivala a rozhodně není jediný

Náhrada za Van Dijka? Liverpool chce lovit ve vodách městského rivala a rozhodně není jediný

Podle listu Daily Mail by měl být v létě vysoce obletovaným zbožím teprve dvacetiletý obránce Evertonu Jarrad Branthwaite, který aktuálně sbírá herní praxi v nizozemském PSV Eindhoven. Bude zajímavé sledovat, jestli klub z Liverpoolu svou hvězdičku uhlídá, neboť ve hře je i pikantní přesun k městskému rivalovi.

Everton tuší, že Branthwaite je zlatý důl a prodávat jej předčasně by znamenalo šlapání si po vlastním štěstí. O jeho kvalitách je přesvědčeno i PSV, které se snažilo již ve dvou případech přetavit hostování v trvalý přesun. Poslední nabídka se měla pohybovat okolo patnácti milionů liber, avšak anglický majitel se zdá být neoblomný.

Nyní se ale dostáváme ke klubům s většími finančními možnostmi. O hráče se podle Daily Mail zajímá i José Mourinho, který by si jej uměl představit v kabině Římanů. Portugalský stratég umí být přesvědčivý, ale ve hře jsou i další dravé štiky.

Možnosti se nabízí především z Premier League. Hráče prý skrze své skauty monitoruje trenér Manchesteru United Erik ten Hag. Nizozemský kouč očekává letní změny v zadních řadách a jednou nohou z Old Trafford mají být Victor Lindelöf i Harry Maguire.

Pozadu není ani Liverpool, který v něm větří náhradu za Virgila van Dijka. Jisté je, že Jarrad Branthwaite se o svou budoucnost bát rozhodně nemusí.