Být číslem 2 už mě neláká, rád bych se vydal cestou hlavního trenéra, hlásí Henry a pokukuje po výběru USA

Být číslem 2 už mě neláká, rád bych se vydal cestou hlavního trenéra, hlásí Henry a pokukuje po výběru USA

Není tajemství, že reprezentační výběr Spojených států aktuálně pátrá po novém hlavním trenérovi, který by navázal na práci Gregga Berhaltera, jenž Pulišiče, Weaha a spol. přivedl na loňském světovém šampionátu do osmifinále.

A právě to je pozice, která by podle tisku v zemi galského kohouta momentálně zajímala také francouzskou legendu Thierry Henryho.

Ten zatím naposledy působil jakožto asistent Roberta Martíneze u belgického národního mužstva, nicméně od skončení zmíněného mistrovství světa v Kataru už je volný a rád by se postavil na vlastní nohy.

Ve svých pětačtyřiceti letech by rád vyzkoušel i post hlavního kouče. Tím spíš, že někteří členové jeho generace jako Didier Deschamps, Laurent Blanc či Zinedine Zidane už jsou na tomto poli zavedenými jmény.

"Být číslo 2 už není něco, co bych chtěl dělat. Chovám velký respekt k Robertu Martínezovi, který teď působí jako kouč Portugalska. Dal mi šanci, ale teď už bych se rád vydal cestou hlavního trenéra," uvedl na stránkách L'Équipe bývalý kanonýr Monaka, Juventusu, Arsenalu, Barcelony i New Yorku Red Bulls.

Sám začal sbírat trenérské ostruhy již před necelými osmi lety, když převzal šestnáctku Arsenalu. Kromě zmíněné mezinárodní anabáze u Belgie si také vyzkoušel práci v Monaku či Montrealu Impact.

Další zápasy čekají Ameriku na konci března (Grenada, Salvador).

Fenin: Bylo by nádherné si to ještě nějak uzavřít v Čechách a dát si třeba jeden start za béčko Teplic